Komentara: 8
Pregleda: 2047

Košarkašice Spartaka poražene u Kragujevcu (91:38)

25.10.2014. u 22:42h
Košarkašice Spartak doživele su za sada najteži poraz u Prvoj ligi pošto su večeras poražene od Šumadije u Kragujevcu sa visokih 91:38, odnosno sa čak 53 koša razlike. U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu "Radivoj Korać".

Izuzetno mladi tim Spartaka pod trenerskim vođstvom Blagoja Ivića pretrpeo je i treći poraz ove sezone, ovaj put na gostovanju u Kragujevcu, gde su Ivićeve izabranice za 40 minuta postigle ukupno 38 poena, a primile čak 91.

I pre početka meča bilo je jasno da je tim iz Kragujevca veliki favorit u ovom meču, a to se ubrzo i potvrdilo, Šumadija je povela 13:2 već posle pet minuta, da bi do kraja prve četvrtine ta prednost narasla na 31:6, da bi svaku narednu četvrtinu Kragujevčanke dobijale sa po 10 poena razlike za konačnih +53.

Šumadija - Spartak 91:38
(31:6, 24:15, 24:10, 12:7).

U ekipi Spartaka samo dve igračice su došle na dvocifreni poenterski učinak - Suturović je postigla 11 poena (8 skokova), dok je Tulenčić postigla 10, sve ostale igračice postigle su ukupno 17 poena, što je za čak 4 igračice donelo negativan indeks korisnosti.

U domaćoj ekipi najzapaženija je bila Adrijana Knežević koja je za 22 minuta ostvarila dabl-dabl učinak. Postigla je 27 poena (13/16), sakupila 11 skokova (0+11).

Ovo je rezultatski gledano najgora utakmica ove mlade ekipe i apsolutno je neophodno da se naprave određeni koraci po pitanju dovođenja pojačanja kako od ove ekipe ne bi napravili gubitnike, iako je to ekipa koju je subotička publika imala prilike da gleda u Hali sportova i tada se moglo primetiti da se devojčice bore i žele da daju svoj maksimum, ali za ovaj rang takmičenja sada je to isuviše neozbiljno.

ŽKK "Spartak" se shodno rezultatima nalazi na samom dnu tabele, u grupi 4 ekipe koje ove sezone nisu ostvarile pobedu, sa jako negativnom koš razlikom koja iznosi -148 (142/290). U narednom kolu Spartak dočekuje ekipu "Radivoj Korać".