Pregleda: 1448

Košarkašice Spartaka poražene od Vojvodine (96:72)

11.01.2015. u 10:47h
Košarkašice Spartaka počele su 2015. godinu porazom u Novom Sadu od ekipe Vojvodine rezultatom 96:72. Ovo je 10. poraz subotičke u 13 odigranih mečeva. U narednom kolu ŽKK "Spartak" dočekuje Šumadiju.

U prvoj utakmici 13. kola Prve lige za žene ŽKK "Spartak" poražen je u petak od novosadske Vojvodine  rezultatom 96:72 (28:19, 33:21, 26:16, 9:16). U pitanju je bio duel između trećeplasirane i pretposlednje ekipe prvenstva u kojem je očekivno slavila iskusnija ekipa iz Novog Sada, koja je tako ove sezone još jednom savladala Spartak.

Rezultatski najuzbudljivija bila je prva četvrtina. Vojvodina je povela 12:2, da bi Spartak sa osam vezanih poena poveo 19:18 u 9. minutu. Međutim, domaći tim je u finišu ove deonice nanizao deset uzastopnih poena i stekao lepu prednost. Novosađanke su u drugoj četvrtini praktično rešile pitanje pobednika jer su stekle 20-tak poena prednosti.

U narednom kolu u subotičkoj Hali sportova gostuje ekipa Šumadije koja je juče savladala gradskog rivala Radnički i trenutno zauzima 5. mesto na tabeli, dok se Spartak sa tri pobede nalazi na pretposlednjem mestu, iznad ekipe Srbobrana koja je bez pobede ove sezone.