Pregleda: 2075

Košarkašice Spartaka poražene od Partizana (79:65)

17.12.2013. u 21:40h
Izvor: Kosarka24.rs
Poslednji meč 12. kola Prve lige Srbije pripao je Partizanu. Crno-bele su na svom terenu savladale Spartak rezultatom 79:65 (17:20, 27:21, 15:16, 20:8) i upisale 11. trijumf, deseti uzastopni. dok je Spartak ostale na četiri trijumfa.

U prve tri četvrtine viđena je ravnopravna utakmica, a ključ pobede domaćeg tima bio je period sredinom poslednje četvrtine kada je tandem Vujović - Karakašević iskombinovao 11 poena i doveo svoj tim do prednosti 70:61.

U domaćem timu, u kome su četiri igračice igrale svih 40 minuta, najefikasnije su bile Vujović sa 19 poena (8 skokova, 6 asistencija), Karakašević sa 18 (10 skokova), Vučetić sa 15 (6 skokova), Prćić sa 14 i Janković sa 10 poena i 11 skokova (6 asistencija).

U redovima Spartaka, u kome je takođe viđen zanimljiv detalj da su dve igračice odigrale svih 40 minuta, Knežević je bila najefikasnija sa 23 poena (8 skokova, 6 asistencija), Milovanović sa 15, Grahovac sa 11 i Vida sa 10 (11 skokova).

Partizan je po običaju bio dominantniji od rivala u skoku (41 naspram 32 skoka), a crno-bele su sakupile čak 22 uhvaćene lopte u napadu. Domaćin je imao 12 napada više na utakmici i neverovatnih 32 pokušaja za tri poena (9 uspešnih). Spartak je imao očajan procenat šuta za tri poena (1/12) pa mu ukupno bolji šut na meču nije puno pomogao.

U poslednjem ovogodišnjem kolu ŽKK "Spartak" dočekuje Jagodinu u Hali sportova u Subotici.

"Čestitam Coji i Spartaku na odličnoj prezentaciji subotičke košarke jer su uveličali ovu košarkašku predstavu u Hali sportova. Moje devojke, pune samopouzdanja, znale su da je teško dobiti ovaj homogen sastav. Bravo cure." - izjavio je Milan Dabovic, trener ŽKK "Partizan", dok je igračica Jovana Karakašević dodala: "Ušle smo u utakmicu malo opuštenije, međutim iz minuta u minut smo dizale nivo agresivnosti i došli do veoma važne pobede. Čestitke Spartaku na prikazanoj igri kao i mojim saigračicama na pobedi."

Stojanka Došić, trener ŽKK "Spartak" videla je utakmicu iz svog ugla, ali i čestitala protivniku zasluženu pobedu: "Prvo poluvreme mnogo slabije, puno laganih poena, što je iskusni Partizan iskoristio i priveo utakmicu sigurno u svoju korist. Čestitke Partizanu na pobedi."

"Čestitke Partizanu na pobedi, vec krećemo u pripremu za sledeći meč koji je za nas izuzetno važan." - dodala je Adrijana Kneževic, igračica ŽKK "Spartak".