Pregleda: 2164

Košarkašice Spartaka poražene od ekipe Vršca (50:56)

01.03.2014. u 23:04h
Izvor: Kosarka24.rs
Košarkašice Spartaka poražene su danas u meču 21. kola Prve lige Srbije od ekipe Vršca rezultatom 50:56 (17:8, 5:19, 11:18, 17:11). ŽKK "Spartak" sada ima odnos od 7 pobeda i 14 poraza. Utakmicu u subotičkoj Hali sportova posmatralo je oko 600 ljubitelja košarke.

Košarkašice Spartaka su daleko bolje otvorile meč i pogotkom Knežević u 8. minutu povele sa 15:4. Međutim, nije dugo trajala radost domaćina. Vršac je sjajno ušao u drugu četvrtinu i prosto pregazio Spartak serijom 19:2 za nešto više od devet minuta. Knežević je u finišu četvrtine trojkom smanjila zaostatak na 22:25, ali je Stanković postavila konačnih 27:22 posle prvog poluvremena.

Vrščanke su prvi put stekle dvocifreno vođstvo u 28. minutu posle pogotka Nikšić (40:30), a vrlo brzo stekao i maksimalnih 14 poena prednosti - 47:33. To je bio signal za domaće da krenu na sve ili ništa. Serijom 9:0 Spartak je u 35. minutu prišao na pet poena minusa (47:42) ali nije imao snage da još više pripreti rivalu. Vršac se ponovo odvojio na deset poena prednosti i uspešno ih sačuvao u preostalom vremenu.

U pobedničkom timu Stanković je bila najefikasnija sa 16 poena (7 asistencija), Dobrović je dodala 14, a Jakšić 11 poena. Kod Spartaka Knežević je ubacila 19 poena (8 skokova), Laković devet, Vida osam (10 skokova).

Spartak će u narednom kolu gostovati Srbobranu, a Vršac dočekati Student.