Komentara: 16
Pregleda: 2461

Košarkaši Spartaka poraženi u Vršcu (93:71)

20.12.2014. u 21:31h
Košarkaši Spartaka odigrali su večeras poslednji meč u 2014. godini i nažalost izgubili ga u Vršcu od istoimene ekipe sa 93:71. Sledi pauza do 10. januara kada će Spartak gostovati u Jagodini.

U prvoj utakmici 11. kola Prve lige za košarkaše Spartak je večeras poražen u Vršcu od ekipe "Vršac Swisslion" rezultatom 93:71.

Spartak je držao rezultat i konce u rukama sve do poluvremena, a onda su kola krenula nizbrdo već od treće četvrtine, da bi se prava katastrofa desila u poslednjoj četvrtini kada je Spartak dao samo 6 poena, a primio čak 28, tačno 22 poena više sa koliko je na kraju i izgubio.

Poslednju deonicu obeležile su mnogobrojne tehničke pogreške Spartaka koje su omogućile raspoloženoj domaćoj ekipi da pri rezultatu 65:65 napravi  prvo niz od 11:2, a odmah zatim i 13:2 u minutima u kojima je Spartak delovao totalno pogubljeno i bezidejno.

U redovima Spartaka dvocifreni su bili Sokolović (15), Antić (13) i Kojić (14), dok su ostali imali značajno manji košgeterski učinak. Drakulić je postigao 8, Prlja 7, Laketa 6, Babović 4, Kocović 3 i Nikolić koji je svoj jedan poen postigao za 4 minuta igre kroz slobodno bacanje.

Kod domaće ekipe odličnu partiju je pružui Dimić sa 24 postignuta poena, zatim slede Tomašević sa 16, Ribokoskić 13 i Savović koji je postigao 11.

Vršac - Spartak 93:71 (22:25, 22:24, 21:16. 28:6)

Posle 11 odigranih kola u Prvoj ligi Srbije sledi pauza do 10. januara kada će Spartak gostovati u Jagodini. Posle ovog poraza Spartak ima bilans od 5 pobeda i 6 poraza i trenutno zauzima 5. poziciju na tabeli.