Pregleda: 1242

Košarkaši Spartaka poraženi u Pančevu (89:71)

13.03.2015. u 23:16h
U pretposlednjem kolu Prve lige Srbije košarkaši Spartaka poraženi su večeras u Pančevu od ekipe Tamiša rezultatom 89:71. Bez obzira na poraz ekipa Predraga Borilovića obezbedila je opstanak u ovom rangu. U poslednjem kolu u Suboticu dolazi ekipa Vršca.

Košarkaši Spartaka poraženi su na gostovanju u Pančevu od domaće ekipe Tamiša rezultatom 89:71.

Odlično je Spartak odigrao prvo poluvreme, ali u nastvaku kao da je na teren izašla neka druga ekipa koja je bila totalno neprepoznatljiva, koja je uspela od +10 na poluvremenu izgubi meč sa 18 koševa razlike.

Tamiš - Spartak 89:71 (20:26,19:23,27:14,23:8)

U ekipi Spartaka čak pet igrača bilo je dvocifrenih, ali to nije bilo dovoljno da se pobedi vrlo motivisani Tamiš. U redovima subotičke ekipe najefikasniji je bio Prlja sa 17 poena, Sokolović je postigao 12, dok su Živković, Drakulić i Laketa stali na 11 poena.

U poslednjoj utakmici ove sezone izabranici Predraga Borilovića ugostiće sastav Vršca. Ovaj meč će za Vršac bili odlučujući u borbi za četvrtu poziciju koja bi ga u slučaju pobede odvela u Superligu, dok je će Spartak pokušati da odigra rasterećeno, za domaću publiku koja je tokom većeg dela sezone pružala značajnu podršku mladoj ekipi.