Pregleda: 1875

Košarkaši Spartaka poraženi u Jagodini (84:77)

12.01.2015. u 13:27h
Košarkaši Spartaka nisu uspeli da osvoje dva boda u duelu protiv preposlednje plasirane ekipe Prve lige Srbije pošto su sinoć poraženi u Jagodini od istoimene ekipe rezultatom 84:77. U narednom kolu ekipa Predraga Borilovića u subotu još jednom gostuje, ovaj put u Smederevu.

U poslednjoj utakmici 12. kola Prve lige za košarkaše Spartak je sinoć poražen u Jagodini rezultatom 84:77, po četvrtinama 17:26, 23:17, 23:19, 21:15.

Bolje otvaranje utakmice je imao Spartak, ali prva četvrtina je jedina koju će po dobrome pamtiti s obzirom da su naredne tri izgubili. Jagodina se ovim trijumfom revanširala Spartaku za poraz u prvom kolu kada je "stradala" u Subotici sa 26 poena razlike.

U ekipi Spartaka najefikasniji je bio Drakulić sa 19 postignutih poena (2p 8/11, 11 skokova), slede Prlja sa 14 (7 skokova, 5 osvojenih lopti, 3 asistencije), Antić sa 12 (3p 4/7), Živković (3p 2/10) je postigao 10, Sokolović 9, Kojić 7, Laketa 4 i Kocović 2. Loš procenat šuta za 3 poena (8/36) generisao je mnogo izgubljenih napada pošto je skok izostao.

Kod domaće ekipe trio Đoković, Mirković i Kovačević postigao je ukupno 57 poena od 84 koliko je postigao ceo tim. Jagodinci su sinoć imali izuzetno raspoložene trojkaše koji su bili precizni 11 puta iz 22 pokušaja, kao i dobar defanzivni skok.

Posle ovog poraza ekipa Predraga Borilovića pala je na 7. mesto i u dosadašnjem toku prvenstva ima bilans 5 pobeda i 7 poraza. U narednom kolu sledi još jedno gostovanje kada će Spartak putovati u Smederevo. Prvo domaćinstvo u 2015. MKK "Spartak" će imati 24. januara kada u Suboticu dolazi kraljevačka Sloga.