• Pregleda: 2958

Košarkaši Spartaka izborili važnu pobedu u poslednjim sekundama

Uspeli su košarkaši Spartaka da prekinu negativan niz od 4 utakmice bez pobede, u završnici koja je bila i više nego uzbuidljiva. U poslednjim sekundama meča pobedu svom timu doneo je Laketa, koji je pored Živkovića sa 15 poena bio najefikasniji igrač domaće ekipe. Konačan rezultat od 71:70 doneo je veliko slavlje i potencijalu najavu pružanja boljih rezultata. U narednom kolu MKK "Spartak" gostuje ekipi Vojvodine.

U Hali sportova, sinoć, u nestanardnom terminu košarkaši Spartaka u prvoj utakmici 14. kola Prve lige Srbije dočeli su ekipu Sloge. Bez pobede u ovoj godini, sa ukupno 4 vezana poraza, ekipa Predraga Borilovića, iako desetkovana raznim kadrovskim problemima, skupila je snage da ostvari izuzetno važnu pobedu u pohodu za četvrtu poziciju koja vodi u Superligu.

Posle prve četvrtine činilo se da je Spartak na odličnom putu da relativno lakom pobedom protiv nešto slabije plasirane ekipe prekine lošu seriju rezultata, ali nastavak meča ispostavilo se bio je i više nego dramatičan, pogotovo u poslednjim sekundama meča.

Prava drama dešavala se tridesetak sekundi pre kraja meča kada su gosti došli u prednost (69:70), da drama bude na vrhuncu pobrinula se ekipa Spartaka koja je prvo posle lošeg napada dozvolila igračima kraljevačke Sloge da iz slobodnih bacanja povećaju svoju prednost, ali fortuna se tada osmehnula Spartaka pošto ta bacanja nisu iskorišćena pa je domaća ekipa imala priliku za napad koji bi doneo pobedu, što je na kraju, bukvalno u poslednjim sekundama, pošlo za rukom mladom Dejanu Laketi koji je bio precizan sa poludistance.

Košarkašku utakmicu, prvu ovogodišnju na terenu u Subotici, posmatralo je oko 500 gledalaca.

Spartak - Sloga 71:70 (29:18, 15:18, 12:15, 15:19)

U ekipi Spartaka najefikasniji su bili Živković i Laketa sa po 15 postignutih poena, slede Prlja sa 12, Antić je postigao 8, Sokolović i Babović sa po 6, Drakulić 5 i Kojić 4. Najkorisniji po indeksu uspešnosti bio je Prlja koji je na terenu provero čak 39 minuta, pri čemu je ostvario 10 skokova (5/5), 4 osvojene lopte i jednu asistenciju.

U narednom kolu MKK "Spartak" gostuje u Novom Sadu ekipi Vojvodine, koja se trenutno nalazi na trećoj poziciji, dva mesta bolje od Spartaka.

povezane teme

9
fan Odgovori
Laketa od sada samo u džordankama!!! :) Bravo momci, bravo treneru, bravo publiko!
X Odgovori
Igra, izmene (play,...?), saradnja igraca (?),...,sudije (??) (prljavstina pod kosem i grubosti gostiju, sviranje u zadnjoj sekundi faula za goste vise puta, ne sviranje bar dve namerne gostima u toku kontre Spartaka),..., najbolje je ostaviti bez komentara i zaboraviti, osim rezultata. Sloga (evidetntno ekipa ispod proseka "A" lige), na kraju utakmice "pogledala poklonu u zube" i pobedili sami sebe!

P.S. Spratak kao po receptu u prvoj cetvritini (10 minuta) u poslednjih 4 kola daje izmedju 25 i 30 poena (i u gostima), primi 12 do 15 i to je sve sto pruze u 40 minuta, a u preostalih 3 cetvrtine, po(iz)gube se,...? Totalan pad,...,nema igre? Vrlo simptomaticno!?
LOVRO Odgovori
Liga bez briga,a kvalitet sdašnje 1. lige na nivou je nekadašnjeg republičkog ranga u SFRJ(treća liga).koji je bio izuzetno jak.
davidoff Odgovori
covic 24 poen 27 ind 3-7 trojke 34 min
kruscic22 poen 24 ind 4-5 trojke 34 min
dimic 28 poen 35 ind 3-9 trojke 35 min
zivkovic 15 poen 13 ind 3-10 tri 35 min
ovo su igraci koji imaju neogranicenu slobodu u svojim klubovima , kako se tu nadje zivkovic cime je on zasluzio toliku slobodu i vreme.decko odigra prvu cetvrtinu i posle moze u publiku kako igra ostatak utakmice.borilovic je pogubio konce , sinoc smo samo imali srece da neizgubimo od prosecne ekipe ali mi se ovo nesvidja.sa ovom igrom jos mozemo da dobijemo jos krusevac kuci a sve ostalo tesko , tesko.
Sluga sive ekonomije Odgovori
Cestitka !!!!
Горан Odgovori
Мислим да је време за новог тренера !
KOŠARKAŠ VETERAN-1968 Odgovori
U potpunosti se slažem sa komentarima "davidoff","Lovro" i "Goran",uglavnom ljudi primećuju mnogo toga na što sam, od ranije, u sveobuhvatnim analizama ukazivao.Trener,kakav takav,nije toliko loš koliko nema adekvatnih igrača,a opet,nakon početnog euforičnog starta,apetiti su porasli,pa je sadašnja situacija otrežnjujuća i realna.Smatram da bi trebalo izrazito unaprediti individualnu obuku,mnogo raditi na napretku sa igračima koji su ovde,bez obzira da li će u budućnosti ostati,jer samo mnogo jakih individualaca može stvoriti još jači kolektiv.Od kada nema dominantnog Milisavljevića koji je svojim izrazitim personalnim kvalitetom odskakao i činio druge igrače oko sebe boljima nego što zaista jesu,njegovim odlaskom se očigledno primećuje limitiranost postojećeg igračkog kadra.S obzirom da niko ne ispada iz ove lige,jer su "Crnokosa" i "Radnički" odustali od takmičenja,moje mišljenje i savet je da i po cenu rezultata treba unaprediti individualni igrački kvalitet,jer je evidentno da je Spartakova igra proučena i pročitana,a bazirala se uglavnom na mnogo otvorenih šuteva za tri poena.Sada je spoljna linija u svakom meču pritisnuta,a upravo nedostaje stvaranje "viška igrača" u napadu individualnom kreacijom spoljnih igrača,jer postojeći centarski kadar pogotovo nema kvalitet da suzi protivničku odbranu,ali teškim radom sve se može naučiti i unaprediti.Kao što je odavno rekao čuveni američki coach,Dean Peterson,"Košarka je najkolektivniji sport,u kome pojedinac može najviše da odluči".
X Odgovori
Mali Nikolic, Matovic (veliki potencijal), Ilic,..., Kocovic, treba da se afirmisu do kraja sezone, ..., bice to odlicni igraci, nejasno je zasto su na minimumu kod trenera. On igra sa 6-7 igraca (razumljivo za Prlju koji je "docekao" svojih 5 minuta i samo da nastavi), ali ostaje nejasno zasto pomenuta deca ne igraju vise? Treba se spremati za narednu sezonu, razigrati decu,... . To su deca od kojih se ocekuje, koja ce napredovati, "izrasti", ali bez minutaze ce se "smrznuti" na klupi, i moguce frustrirati,... Trener mora da se relaksira, da da sansu "smrznutima" na klupi. Celu utakmicu sa Slogom Sokolovic i Babovic se smenjuju, ovaj drugi nije za tu ulogu, a i Sokolovic nije 1-igrac-vodja-play, vidi to i publika, komentarise se na tribinama, na ovom sajtu,... Trebalo, bilo bi pozeljno nesto menjati, probati, ovo je "provaljena" kombinacija, sa sve losijim rezultatom !? Ili je "limit" dostignut!? Trenera ili igraca!? Izgleda onog prvog, jer ima igrackog potencijala, gledajuci potencijal ostalih timova A lige, izuzev dva tri vodeca tima!
chubby checker Odgovori
poslednji put sam uzivo gledao Spartak kada je na domacem terenu igrao protiv Tamisa. po mom misljenju u toj utakmici Spartak je igrao najbolje kada je Kocovic bio na pleju a to je trajalo ukupno par minuta u prvom poluvremenu. ne zelim da kritikujem Borilovica jer mislim da je dobar trener i radi jako dobar posao u Spartaku za jako malo para ali ne razumem forsiranje Babovica, pogotovo ne na poziciji pleja jer on to nije. decko ima sut i to je to, ako radi na sebi moze postati solidan bek suter ali po meni plej nikada. Sokolovic je odlican igrac ali isto nije dominantan plej.