Komentara: 5
Pregleda: 1875

Košarka: Spartak prokockao pobedu i izgubio trku za titulu

13.04.2024. u 14:34h
U poslednjem kolu KLS Spartak je izgubio od Mladosti u Zemunu i tako počastio Vojvodinu slavljem uoči njihovog večerašnjeg meča koji više nema takmičarski žar. U utorak Spartak će odigrali revanš meč četvrtfinala plejofa ABA-2 lige.

Košarkaši Mladosti prekinuli su pobednički niz Spartaka koji je trajao od 29. januara. Subotičani su vodili čitav tok utakmice, da bi u poslednja dva minuta prokockali vođstvo od 71:79.

Kod rezultata 79:79 Aleksa Ilić je svojom četvrtom trojkom na utakmici uz zvuk sirene doneo pobedu domaćinu. Kod Mladosti Milošević sa 19, te Gašić i Ilić sa 14 poena bili su najefikasniji.

Porazom u Zemunu Spartak je u poslednjem kolu izgubio priliku da ostane u trci za titulu i direktno se plasira u ABA ligu.Subotičani sezonu završavaju sa bilansom od 24 pobede i 6 poraza. Vojvodina igra večeras. protiv Sloge, biće to utakmica bez rezultataskog značaja.

Mladost - Spartak Office shoes 82:79
(14:17, 19:25, 20:23, 29:14)

Spartak: Cerovina 7, Cvetković 3, Stepanović 7, Milisavljević 9 (6 skokova), Radosavljević 5, Medarević 3, Tejić 6 (6 skokova), Lazić 9, Gordić 7, Marelja 5, Sokolović 1, Barna 17.

Trener Spartaka Vladimir Jovanović je uzroke poraza potražio u lošem izvođenju slobodnih bacanja kao i traljavoj i opuštenoj igri njegovih igrača u poslednjih 5 minuta, zaključujući da je Mladost želela više pobedu od Spartaka.

Već u utorak, 16. aprila, od 20 časova sledi meč protiv Heliosa, gde je za plasman u polufinale  ABA-2 lige potrebno odbraniti razliku od 13 poena stečenu na prvoj utakmici u Sloveniji.