Komentara: 6
Pregleda: 3236

Košarka: Spartak posle preokreta slavio protiv OKK Beograda (75:76)

17.10.2017. u 09:12h
Subotički Spartak imao je uspešnu premijeru sezone na gostovanju OKK Beogradu. "Golubovi" su bukvalno u poslednjim momentima meča, poenima kapitena Nikolića, došli do dva boda.

Beograđani su od prvog minuta preuzeli vođstvo, kontrolisali meč do poslednja dva minuta, imali prednost i +20 (49:29, na startu treće četvrtine), ali puleni Nenada Čanka postepeno su se dizali, smanjivali zaostatak iz minuta u minut, da bi se kulminacija susreta desila u poslednja dva i po minuta kada je Spartak napravio seriju 9:0 (pri rezultatu 75:67).

Odlučujući momenat desio se četiri sekunde pre kraja, kada je Nikolić, pri rezultatu 75:74 za OKK Beograd, faulirao Đokovića i odveo ga na liniju za slobodna bacanja. Ispostavilo se da je to bio odličan taktički potez jer je igrač domaćih promašio oba bacanja, Tanasković je upisao defanzivni skok, hitro prosledio loptu do Hristova koji je pokušao trojkom da reši meč, ali mu to nije pošlo za rukom. Na sekund do kraja lopta se od obruča odbija do Nikolića koji šuta i pogađa za 75:76, što je, ispostavilo se, i bio konačni rezultat.

Ovom pobedom ekipa Spartaka pokazala je pobednički karakter, koji će ih, nadamo se, krasiti tokom cele sezone. Ovo je mlada ekipa koja tek treba da se dokaže.

OKK Be­o­grad – Spar­tak 75:76 (22:17, 22:12, 20:24, 11:23)

OKK BE­O­GRAD: Đo­ko­vić 18 (7 sk), Mi­lo­va­no­vić, Sav­ko­vić 14 (5sk), Ne­šić, Pa­u­no­vić, Jo­va­no­vić 11, Ne­šo­vić 1, Si­me­u­no­vić, Ma­tić, Dre­ka­lo­vić 15 (6sk), Vu­jo­vić 3, Stan­ko­vić 13.

SPAR­TAK: La­ke­ta 12 (5sk), Ko­jo­vić 2, Hri­stov 18 (5sk, 7as), Sla­do­je 2, Ni­ko­lić 14 (5sk), Pe­jić 3, Ga­zi­be­go­vić, Mi­šče­vić 6 (6sk), Bar­na 8 (6sk), Lu­čić 2, Ku­ri­dža, Ta­na­sko­vić 9 (6sk).

Strateg "golubova" zadovoljan je pobedom na startu prvenstva, ali prvenstvo se nastavlja i biće tu još mnogo prilike za dokazivanja i pokazivanja kvaliteta ekipe. Uvek je dobro prvenstvo početi pobedom, a Spartaku je to pošlo za rukom.

- Utakmica sa dva razlicita poluvremena, prvo kako ne treba da igramo i drugo sa mnogo boljom energijom. Loše smo branili 1 na 1 na spoljnjim pozicijama, u napadu nije bilo protoka lopte. U drugom poluvremenu smo to kompenzovali većom željom i energijom što se vidi i po broju skokova i primljenih poena. Pobeda na gostujućem terenu puno znači na početku prvenstva ali se okrećemo narednoj utakmici i očekujemo da već na njoj pokažemo napredak i bolju igru. - rekao je Nenad Čanak, šef stručnog štaba MKK "Spartak".

Kapiten subotičke ekipe, Miloš Nikolić, istakao je da je važno što je njegova ekipa pokazala karakter, da je pobedila ali ni ne beži od činjenice da je epilog meča mogao biti i drugačiji.

- Odigrali smo dva različita poluvremena, u prvom smo imali puno loših momenata, medjutim drugo poluvreme smo krenuli jako od samog starta i verovali smo u preokret. Za nas je važno je da smo na početku lige pokazali karakter i da smo spremni da ispravljamo greške. Na kraju mogu reći da smo zasluženo pobedili ali isto tako i da je domaćin slavio ne bi bilo nezasluženo. - smatra Nikolić

U narednom kolu Spartak će dočekati novajliji u Prvoj ligi, ekipu Zlatibora iz Čajetine, koja je kao i Spartak na startu sezone upisala pobedu savladavši Metalac iz Valjeva (89:80).