Komentara: 7
Pregleda: 1675

Košarka: Spartak poražen od Dinamika u Beogradu (98:70)

18.03.2018. u 11:49h
Košarkaši Spartaka nisu uspeli da iznenade Dinamik u 23. kolu KLS. Beograđani su kontrolisali meč od prvog do poslednjeg minuta zasluženo slavili (98:70). Pored poraza zabeležićemo i povratak Hristova na teren.

Dinamik je kod kuće slavio protiv Spartaka 98:70. Meč je rezultatski bio uzbudljiv samo u prvom poluvremenu koje su domaćini završili sa plus 11. Dinamik je lako u nastvaku održavao razliku pa su izabranici Miroslava Nikolića sigurno došli do trijumfa.

Posle skoro 3 meseca pauze zbog povrede na parket se vratio Hristov, koji je u igri proveo 13 minuta i upisao dva poena. Kao što je ranije poznato Klub se zahvalio Pejiću i Šajinu, a njihove minute popunili su igrači koji su ranije imali nešto manju minutažu.

Najbolji u Spartaku je bio Vuk Karadžić sa 22 poena, dok je kapiten Nikolić stao na 12 ubačenih poena. 6 uhvaćenih lopti i 4 asistencije. Sa druge strane kod domaćih najefikasniji su bili Đurasović i Stevanović sa po 18 poena.

Dinamik - Spartak  98:70 (24:14, 18:19, 24:25, 32:12)

Dinamik: Beslać 11, Krstić 10, Vulikić, Milisavljević 16, Đurasović 18, Todorović 8, Miladinović 2, Grbović 7, Rakićević 5, Ćirković, Stevanović 18, Kostić 3

Spartak: Jovanović 1, Hristov 2, Gazibegović S. 6, Nikolić 12, Lučić 4, Kojović 11, Sladoje 7, Gazibegović V. 1, Kuridža, Barna 4, Karadžić 22

U 23 meča Spartak ima 9 pobeda i 14 poraza. Do kraja sezone Spartak će odigrati još tri meča, dva vezana gostovanja (Metalac i Vojvodina) i za kraj protiv Borca u Čačku.