Komentara: 8
Pregleda: 2115

Košarka: Previše grešaka koštalo Spartak poraza u Vršcu

21.01.2024. u 12:00h
Košarkaši Spartaka upisali su peti ovosezonski poraz na gostovanju. Vršac je iskoristio Spartakove slabosti na ovom meču, među kojima su dominirale izgubljene lopte. U narednom kolu Spartak dočekuje Metalac.

U 14. minutu bilo je 26:26. Od tada pa do kraja poluvremena Vrščani prave seriju od 23:8 i na odmor odlaze sa plus 15. U nastavku Subotičani imaju i minus 26, u finišu meča uspevaju samo da ublaže visok poraz. Spartak je imao čak 19 izgubljenih lopti, a za tri poena je šutirao 5/27.

Kod domaćih koji su imali petoricu dvocifrenih najefikasniji Filips sa 18 i Simić sa 16 poena.

Vršac - Spartak Office shoes 87:66
(19:19, 30:15, 20:15, 18:17)

Spartak: Cerovina 13 (6 skokova), Cvetković 8, Stepanović 8 (5 skokova), Kutlešić, Milisavljević 4, Radosavljević 9 (7 skokova), Medarević 4, Bojić 9 (6 skokova), Gordić (5 izgubljenih lopti), Lazić 3, Sokolović 2, Barna 6.

U narednom, 19. kolu KLS Spartak dočekuje ekipu Metalca koja je u ovom kolu pobedila Vojvodinu.