Komentara: 5
Pregleda: 1149

Košarka: Juniori i pioniri Spartaka bolji od somborskog Džokera

23.01.2023. u 10:23h
Svoje prvenstvene mečeve za vikend odigrali su pioniri i juniori Spartaka, zabeleživši sigurne pobede.

U dvanaestom kolu Juniorske lige Srbije košarkaši Spartaka na svom terenu savladali su Džoker iz Sombora rezultatom 86:73.

PIONIRI SLAVILI SA 39 POENA RAZLIKE - Spartakova ekipa U14 (pioniri) savladala je u subotu u sali OŠ "Majšanski put" vršnjake iz Sombora sa ubedljivih 100:61, po četvrtinama 27:17, 31:12, 17:19 i 25;13. Subotičani, pod stručnim vođstvom Zorana Ješića, igrali su sigurno od prvog minuta te je prednost iz deonice u deonicu bila sve veća.

Juniori Spartaka su pokazali da su kvalitetnija ekipa od Somboraca i da je poraz u Somboru bio samo trenutak slabosti. Konstantno su bili u vođstvu (6:0, 17:7), da bi u 15. minutu imali plus 24 (44:20). Do kraja meča gosti su uspeli samo da ublaže poraz.

Kod Spartaka Čičić je ubacio 25, dok je Popović dodao 18 poena.

Spartak Office shoes – Joker 86:73
(31:16, 22:16, 18:21, 15:20)

Spartak: Nagulić 2, Čičić 25 (6 osvojenih lopti), Tomić 2, Burda 3, Ključik, Topčov 5, Radojčić 10 (5 skokova, 5 izgubljenih lopti), Knežević, Mandić 3, Popović 18 (6 skokova), Kojić 12 (6 skokova), Janković 6.

Juniori Spartaka trenutno zauzimaju šestu poziciju sa bilansom od 5 pobeda i 6 poraza, u narednom kolu gostuju u Nišu kod Konstantina.