Pregleda: 1216

Futsal: Spartak poražen u derbiju, Full feel upisao prve bodove

18.10.2021. u 11:11h
Odigrane su utakmice četvrtog kola kola Futsal lige Vojvodine gde su Subotičani zabeležili polovičan uspeh. Spartak je pretrpeo prvi poraz i to od Letećeg Holanđanina u Vrbasu rezultatom 6:5, dok je Full feel ekipa upisala prvi trijumf pobedivši Hajduk iz Kule sa 5:2.

Derbi kola odigran u Vrbasu pripao je domaćinu. Leteći Holanađanin za gol je bio bolji od Spartaka.

Vrbašani su bolje otvorili meč i sa dva brza gola stigli od prednosti od 2:0 posle samo tri minuta igre. Pokušavali su Subotičani da anuliraju prednost, ali su bili nemirni u završnici. Propuštene šanse koštale su ih dobro. Domaći tim je uspeo još tri puta da zatrese mrežu Spartaka za prednost u prvom delu od 5:0.

Nastavak utakmice pripao je Subotičanima po boljoj igri. Iako je Leteći Holanđanin povećao na 6:0, razigrali su se fudbaleri Spartaka. Maksimović je otvorio seriju, upisali su se Guberinić i Čičić u strelce, ali nije bilo dovoljno da bar izjednače i uzmu bod. Domaći tim je slavio za prestiž na tabeli i trenutno prvo mesto posle četiri kola.

Leteći Holanđanin – Spartak   6:5 (5:0)
Radanović 1’, 9’, 28’, Perović 3’, 16’, Peković 18’ – Maksimović 29, 37’, 40’, V. Guberinić 33’, Čičić 32’

Leteći Holanđanin: Marinković, Radović, Petrović, Radanović, Lazetić, Danilović, Šmit, Issakov, Jakšić, Jovanović, Milićević, Dragnić, Peković.

Spartak: Bjelica, Tomčić, Kujundžić, V. Guberinić, Maksimović, Jaković, Arežina, Horvacki, Bašić, Tomić, Čičić.

FULL FEEL UPISAO PRVU POBEDU

Na svom terenu ekipa Full feel upisala je pobedu od 5:2, prvu u sezoni i to protiv Hajduka iz Kule. Iako je prvi deo meča protekao u izjednačenoj borbi, u nastavku su Subotičani sabili redove i na kraju slavili za prve bodove.

Poveli su igrači Full feel-a preko Grabeža, ali su gosti u finišu prvog dela izjednačili – 1:1. U nastavku je Hajduk uspo da prokrene rezultat u 32. minutu. Nije mnogo trebalo Subotičanima već u narednom napadu su poravnali rezultat, a potom još tri puta uspeli da zatresu mrežu Hajduka za konačnih 5:2 i prvu pobedu.

Full feel – Hajduk 5:2 (1:1)
Grabež 9’, Kotaraš 33’, Ivanović 35’, Gavrić 39’,40’ – Opalić 19’, Patković 32’

Full feel: Nikšić, Kurušić, M. Džever, Kotaraš, Ivanović, Grabež, Francišković, Stojanović, Građin, Gavrić, Kujundžić.

Hajduk: Bijekić, L. Bogićević, Savić, Živko, A. Bogićević, Marić, Patković, Opalić, Pejčić.

U narednom kolu sledi gradski derbi. Spartak i Full feel će u Hali sportova odmeriti snage.