Komentara: 8
Pregleda: 4350

Fudbaleri Spartaka remijem protiv Rada oprostili se od domaće publike

29.11.2014. u 16:11h > 30.11.2014. u 13:31h
Na Gradskom stadionu u Subotici, po vrlo hladnom i oblačnom vremenu, pred oko 300 posmatrača Spartak je odigrao 0:0 sa Radom i završio polusezonu igranja pred domaćom publikom. U narednom kolu Spartak gostuje Čukaričkom,a pre toga sledi Kup utakmica.

Prosečna utakmica, bez previše izglednih šansi, dovoljno da mreže ostanu netaknute.

U prvom delu Spartak je bio konkretniji, imao veći posed lopte, ali nije stvorio šansu da ugrozi gol gostiju. Treba izdvojiti šuteve Torbice koji je pokušao da ugrozi Radunovića šutevima sa daljine. Gosti su tek krajem prvog poluvremena zaigrali nešto angažovanije i preko Mihajlovića i Perovića pokušali da ugroze gol Janoševića.

I u drugom delu Spartak je imao veći posed lopte, ali bez pravih šansi za gol, najbliže je tome bio Lukić u 85. minutu kada je pogodio stativu. Imali su gosti i svoje šanse najboljun propušta Jelić u 70 minutu. Na kraju najpravedniji rezultat - 0:0.

Bila je to tvrda utakmica po veoma lošem terenu. Rad je ostao neporažen u Suboticu i zasluženo nosi bod za Beograd.

Pretposlednje kolo prvog dela sezone Jelen super lige bilo je poslednje pred domaćom publikom, a zahvaljujući hladnom vremenu, između ostalog, utakmicu je posmatralo tek možda 300 ljudi, uključujući i navijače oba kluba koji su bodrili svoje timove.

Posle 14 odigranih kola Spartak trenutno zauzima 9. mesto sa 18 bodova, dva više od današnjeg protivnika. U poslednjem kolu prvog dela sezone Spartak u subotu gostuje na Banovom brdu ekipi Čukaričkog, a pre toga će biti odigran prvi meč Kupa Srbije kada Spartak gostuje na Voždovcu (sreda).

Jagodina - Radnički 1923 2:1 (2:0)