Pregleda: 753

Fudbal (Ž): Spartak slavio protiv Požarevca

13.11.2020. u 10:45h
ŽFK "Spartak" je upisao novu pobedu u domaćem šampionatu. "Golubice" su savladale Požarevac rezultatom 5:0, golovima Filipovićeve, Pavlovićeve, Ćirićeve i Matićeve..

Fudbalerke Spartaka u poslednjem kolu jesenjeg dela Superlige Srbije savladale su Požarevac sa 5:0. Raspoložene „golubice“ prvi deo utakmice rešile su minimalnom prednošću, ali su u nastavku uspele još četiri puta da nadmudre golmana Požarevca za konačnih 5:0.

Spartak je imao inicijativu, stvarao šanse, dok su se gošće opredelile za defanzivu i čuvanje gola. Ipak u devetom minutu Tijana Filipović je uspela da savlada Obradovićevu za prednost domaćina – 1:0. Imale su „golubice“ još nekoliko povoljnih šansi, ali ih nisu realizovale, pa su na odmor otišle uz
minimalnu prednost.

U nastavku utakmice Subotičanke su se razigrale. Sara Pavlović povećala je vođstvo na 2:0, a potom se Tijana Filipović po drugi put upisala u listu strelaca za 3:0. Bolju igru što je bilo i očekivano Spartak je krunisao sa još dva gola. Ćirićeva je nadmudrila odbranu gošći za vođstvo Subotičanki od 4:0, a nakon propuštenog jedanaesterca u 86. minutu koji je posle šuta Pavlovićeve, Obradovićeva odbranila, Tijana Matić je uspela da zatrese mrežu Požarevljanki i postavi konačan rezultat od 5:0

Spartak – Požarevac 5:0 (1:0)
Filipović 9’, 69’, Pavlović 65’, Ćirić 83’, Matić 90’

Spartak: Kostić, Baka (Obradović), Vajda, Frajtović (Nađ), Heslin (Ćirić), Milivojević (Tanasković),
Dejvis (Ilić), Filipović, Golubović, Pavlović, Matić.

Požarevac: Obradović, Tašković, Jovanović, Maksimović, Arsenijević, Moračanin, Ševo, Matejić,