Pregleda: 1416

Fudbal: Bačka 1901 slavila protiv Bečeja

25.10.2020. u 12:00h
Fudbaleri Bačke 1901 pobedili su Bečej sa 2:1. Gosti su prvi stigli do prednosti, ali su se Šljivančanin i Matijević potrudili da preokrenu rezultat i svom timu donesu važna tri boda.

Bačka 1901 pobedila je Bečej sa 2:1 u 14. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Bolju igru Subotičani su krunisali sa dva gola i upisali tri važna boda.

Gosti su stigli do prednosti nakon nesmotrene greške odbrane domaćeg tima. Tišma je vešto iskoristio grešku Subotičana i svojoj ekipi doneo prednost. Mogli su crveno – beli da poravnaju u 18. minutu, ali Šljivančanin nije iskoristio povoljnu priliku. Pokušavali su igrači Bačke da anuliraju vođstvo Bečejana, ali nisu u speli i prvi deo meča je završen u rezultatsku korist gostujuće ekipe.

Bačka je u drugom poluvremenu zaigrala agilnije i u 63. minutu preko Šljivančanina stigla do izjednačenja - 1:1. Igrao se 74. minut, Glišović je uputio pas za Šljivančanina  u kazneni prostor, a on centrirao do Matijevića kome nije bilo teško da zatrese mrežu gostiju i donese pobedu crveno – belima.

Bačka 1901 – Bečej 1918  2:1  (0:1)
Šljivančanin 63’, Matijević 74’ – Tišma 5’

Bačka: Pilipović, Bošković, Bursać (Matijević), Bjedov, Mezei, Lazić, Đurović, Vujošević (Pavlović), Provči (Simić), Glišović, Šljivančanin.

Bečej: Puškić, Ostojić, Tutnjević, Kobiljski, Pavlović, Kurtiši (Mitrović), Lovre Nijemčević (Ilić), Vorgučin, Tatić, Tišma.

U narednom kolu Bačka 1901 gostuje u Staroj Pazovi gde će snage odmeriti sa  Jedinstvom.