Komentara: 5
Pregleda: 1336

Fudbal: Bačka 1901 slavila nakon preokreta (3:1)

03.11.2019. u 10:30h
Bačka 1901 je nastavila da niže pobede. Slavili su crveno-beli protiv Dinama iz Pančeva sa 3:1

Fudbaleri Bačke 1901 polako ali sigurno koračaju ka višem rangu. Uspešan niz nastavljen je i u 12. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina, savladan je Dinamo iz Pančeva sa 3:1. Tim Sava Pavićevića došao je do nova tri boda nakon preokreta.

Gosti su stigli do vođstva već u 9. minutu. Nakon greške domaćeg  tima na sredini terena, Šarčević je lob udarcem doveo Dinamo u vođstvo. Nakon primljenog gola, Bačka je zaigrala agilnije, ali su mnogobrojne prilike ostale neiskorištene. Najbliži izjednačenju Subotičani su bili u 28. minutu, ali je loptu sa gol linije nakon šuta Noskovića izbacio Stojanov. U samoj završnici prvog dela, Bačka je proputila priliku da izjednači. Manojlović je oboren u kaznenom prostoru, ali je šut Anđića sa bele tačke odbranio golman Pančevaca i rezultat je ostao ne promenjen.

Drugi deo utakmice protekao je u potpunoj dominacije Subotičana. Propustio je Nosković šansu za izjednačenje, ali je nadoknadio Anđić nakon centaršuta Manojlovića za 1:1. Nije mnogo trebalo igračima Bačke, Milan Lučić je preokrenuo rezultat na 2:1, dok je talku na novu ubedljivu pobedu stavio Luka Đurović – 3:1.

Bačka 1901 – Dinamo 3:1 (0:1)
Anđić 67', Lučić 71', Đurović 80' - Šarčević 9'

Bačka 1901: Studen, Vujošević, Bjedov, Masalušić (Đurović), Kaluđerović (Mezei), Anđić, Rajkovača (Lučić) , Manojlović, Milić, Glišović, Nosković.

Dinamo: Andžić, Ninković, Dašić, Terzić, Nedučić (Zulfić), Stojanov, Stojanovski (Petrović) , Ahčin (Stojanović), Šarčević, Stanić, Đokić.

U narednom kolu Bačka 1901 gostuje u Bečeju, istoimenoj ekipi.