Komentara: 2
Pregleda: 1599

Fudbal: Bačka 1901 savladala Borac (2:1)

22.09.2019. u 14:13h
Fudbaleri Bačke 1901 slavili su protiv Borca iz Sakula sa 2:1. Domaći tim bio je bolji i golovima Bijelovića i Rajkovače stigao do nova tri boda.

Bačka 1901 u 6. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina, upisala je pobedu. Tim Sava Pavićevića pobedio je Borac iz Sakula sa 2:1. Bolju igru Subotični su krunisali sa dva gola.

Dobro je Bačka počela meč. Imali su Subotičani inicijativu, stvarali šanse, ali je završnica izostala. Drugo poluvreme je bilo znatno bolje. Luka Bijelović doneo je prednost crveno – belima, a potom Davor Rajkovača udvostručio vođstvo posle solo prodora.  Opustili su se domaći igrači posle vođstva, a gosti iz Sakula to iskoristili i smanjili prednost Bačke. Milana Jovanovića u 73. minutu zatresao je mrežu Subotičana za konačnih 2:1.

Bačka 1901 – Borac 2:1 (0:0)
Bijelović 47’, Rajkovača 53’ -  M. Jovanović 73’

Bačka 1901: Studen, Vujošević (Bjedov), Đurović, Masalušić, Kaluđerović, Rajkovača, Lukić, Stanković, Glišović, Manojlović (Lučić), Nenadović (Bijelović).

Borac: Babić, Trivunović, Došen, Dunjić, Sredojević, Pavlović, Marković, Arsić (Ivanišević), Simić (Cmiljanović), U. Jovanović, M. Jovanović.

U narednom kolu Bačka gostuje u Zrenjaninu.