Komentara: 9
Pregleda: 1446

Fudbal: Bačka 1901 osvojila bod u Somboru

16.09.2019. u 11:21h
Bačka 1901 je odigrala nerešeno 2:2 u Somboru sa Radničkim 1029. Iako su Subotičani imali prednost od 2:0, domaćin je u finišu utakmice poravnao rezultat.

Bačka 1901 u okviru 5. kola Srpske lige, grupa Vojvodina osvojila je bod. Subotičani su odigrali nerešeno 2:2 u Somboru sa Radničkim 1912. Tim Sava Pavićevića imao je prednost od 2:0, ali je u finišu domaćin poravnao i bodovi su podeljeni.

Od početka se vodila velika borba. Bilo je prilika na obe strane, a u samoj završnici prvog dela Marko Anđić je Bačku doveo u vođstvo.

Nastavak utakmice doneo je još dinamičniju igru i tri gola. Prvo je Aleksandar Nosković udvostručio prednost crveno – belih, a onda je poslednjih desteak minuta meča pripalo Somborcima. Smanjili su domaćini prednost golom Bačanina, a potom i izjednačili dva minuta pre kraja za konačnih 2:2.

Radnički 1912 – Bačka 1901 2:2 (0:1)
Bačanin 81' i 88' - Anđić 44', Nosković 68'

Radnički: Lebović, Kukolj (Bačanin), Damnjanović, Slavuljica, , Šćepanović, Matijević, Knežević, Macanović (Mančić), Stojaković, Goronji, Antunić.

Bačka: Studen, Bjedov, Anđić, Lučić, Vujošević, Manojlović, Masalušić, Nosković (Stanković), Glišović, Milić (Kaluđerović), Rajkovača.

U narednom kolu Bačka dočekuje Borac iz Starih Banovaca. Utakmica se igra u subotu od 16 časova.