Pregleda: 4100
Foto

FK "Spartak" osvojio nova 3 boda u pobedi nad Donjim Sremom (2:1)

05.10.2013. u 21:15h
Fudbalski klub "Spartak" uspeo je da zabeleži pobedu u 8. kolu Super lige pošto je na svom stadionu savladao ekipu Donjeg Srema sa 2:1. Golove za subotičane postifli su Nosković u 14. i Torbica u 62. minutu.

Spartak predvođen novim trenerom Kanatlarovskim došao je do tri važna boda. Zapretili su subotičani već u devetom minutu kada je Torbica šutirao iz daljine a lopta završila u korneru. Pet minuta kasnije Torbica je izveo odličan slobodan udarac sa oko 25 metara, golman Belić je intervenisao ali je samo na kratko uspeo da izbaci loptu na koju je natrčao Nosković i sproveo je u mrežu za vodstvo Spartaka od 1:0.

Nakon primljenog gola Donji Srem je krenuo ofanzivnije dok je Spartak pretio iz opasnih kontranapada. Gostima se isplatila ofanzivna igra u 34. minutu kada je Bukorac snažno šutirao iz daljine, Aleksić je uspeo da izbije loptu do Damjanovića koji je uleteo pred gol uposlio Lukića koji sa deset metara izjednačuje rezultat.

Spartak je odlično krenuo u drugom poluvremenu, usledila je puno brža igra i opasnija po gol gostiju. Odlično je igrao kapiten Torbica koji je upošljavao svoje saigrače ali i sam veoma konkretno pretio. U dobroj prilici se našao Radović ali ga je odbrana zaustavila zatim je Nosković pogodio prečku da bi dominaciju Spartaka krunisao danas odlični kapiten Torbica koji je pobegao svojim pratiocima na dodavanje Farkaša i u solo akciji postigao pobedonosni gol. Do kraja utakmice Spartak je imao šansu da poveća prednost, ali Džugurdić, zatim i Nosković i Puškarić nisu uspeli da savladaju golmana Belića.

Sledi dvonedeljna pauza u Jelen super ligi zbog obaveza nacionalne selekcije, a FK "Spartak" će ovaj period iskoristiti da se dodatno uigraju u novoj koncepciji trenera Kanatlarovskog.