Pregleda: 3163

Bokseri Spartaka osvojili 5 medalja na Prvenstvu Vojvodine

22.06.2014. u 22:09h
Bokseri Spartaka učestvovali su u petak i subotu na Pojedinačnom prvenstvu Vojvodine održanom u Žablju i na kojem su postigli odličan rezultat - svih 5 takmičara osvojili su medalje, dve zlatne i tri srebrne. Takođe BK "Spartak" je osvojio i ekipno u konkurenciji seniora.

Nastavljaju se odlični rezultati Bokserskog kluba "Spartak" koji je za vikend učestvovao na Pojedinačnom prvenstvu Vojvodine sa pet takmičara i tom prilikom osvojio isto toliko medalja.

Na PP Vojvodine učestvovala su 32 kluba sa ukupno 114 takmičara (oba pola) u kategorijama pioniri (18), školarci (18), juniori (17), mladi (24), seniori (14), juniorke (7), mlade devojke (10) i seniorke (6). Tokom dva dana održano je ukupno 65 mečeva.

Zlatne medalje za Spartak su osvojili Florian Sabo i Denis Memetović, dok su srebrne osvojili Veljko Gligorić, Aleksa Gligorić i Alen Heralić.

Denis Memetović u kategoriji do 75 kg u finalu pobedio je Dušana Klincova iz ekipe Srema (3:0), Florian Sabo u kategoriji do 64 kg pobedio je tehničkim nokautom u prvoj rundi Vuka Vukelića iz ekipe Sombora. Spartakov bokser Alen Heralić u kategoriji seniora do 69 kg poražen je sa 2:1 od Stefana Lukića, mnogo iskusnijeg boksera i prošlogodišnjeg prvaka Srbije u velter kategoriji. Poraze u finalima sa po 3:0 su imali i Aleksa i Veljko Gligorić.

Osim medalja u pojedinačnim borbama BK "Spartak" osvojio je i prvo mesto među ekipama u seniorskoj konkurenciji.