Pregleda: 2939

Boks: Spartak osvojio tri medalje na državnom prvenstvu

15.04.2019. u 17:23h
U Pirotu je održano pojedinačno Prvenstvo Srbije u boksu za mlađe kategorije. Bokseri Spartaka ostvarili su odličan rezultat osvojivši tri medalje.

Na pojedinačnom Prvenstvu Srbije u boksu za mlađe kategorije održanom u Pirotu,  gde su nastupala 74 kluba sa 238 takmičara, Spartak se nadmetao sa tri takmičara. Subotičani su svi bili uspešni i okitili se medaljama. Osvojili su bokseri Spartaka dve zlatne i jednu srebrnu medalju.

Tokom četvorodnevnog nadmetanja  održano je 168 mečeva. Spartak su predstavljala trojica boksera i to veoma uspešno. Marko Pižurica i David Memetović okitili su se zlatom, dok je Miahilo Milić uzeo srebrnu medalju.

Pižurica je u konkurenciji kadeta u kategoriji 56kg bio najbolji i osvojio zlato. Istim odličjem okitio se junior Memetović u kategoriji 70kg, dok je u omladinskom uzrastu Milić u kategoriji 91 kg uzeo srebro.