Pregleda: 4975

Andrej Barna osvojio 5 medalja na Prvenstvu zemalja centralne evrope u plivanju

10.12.2013. u 10:03h
Izvor: Plivački klub "Spartak"
Na nedavno završenom Prvenstvu zemalja centralne Evrope u plivanju, koje je održano u Beogradu od 5. do 7. decembra, Andrej Barna, takmičar Plivačkog kluba "Spartak", ovaj put kao član kadetske reprezentacije Srbije, ostvario je do sada nejveći uspeh u novijoj istoriji Kluba.

Na ovom prestižnom takmičenju su učestvovale reprezentacije Poljske, Mađarske, Slovenije, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Rumunije, tim Samara Rusija (van konkurencije) i domaćina Srbije.

Na pomenutom takmičenju Barna Andrej je osvojio ukupno 5 medalja, od čega 2 u individualnoj konkurenciji, a 3 kao član štafete Srbije.

U individualnoj konkurenciji na trci 100m slobodno osvojio je II mesto i srebrnu medalju, sa vremenom 52,61 i u trci na 50m slobodno, II mesto i srebrnu medalju, sa vremenom 24,12. U štafetnim trkama Andrej je nastupio kao predstavnik u sve tri štafete Srbije i osvojio je dve srebrne medalje (4×100 slobodno i 4×100 mešovito) i jednu bronzanu medalja u štafeti 4×200 slobodno.