Pregleda: 2304

Važna pobeda košarkašica Spartaka za beg iz opasne zone

06.02.2014. u 10:32h
Izvor: Kosarka24.rs
Košarkašice Spartaka osvojile su zlata vredne bodove u meču 17. kola Prve lige protiv ekipe Radničkog. Subotičanke su na domaćem terenu slavile rezultatom 73:63 (23:10, 18:23, 20:14, 12:16), što je njihova šesta pobeda u sezoni.

Domaći tim je na najbolji mogući način otvorio meč, već posle pet minuta stekao deset poena prednosti, a prvu četvrtinu završio sa 13 poena viška (23:10). Radnički se koliko-toliko vratio u meč u drugoj četvrtini koju je rešio u svoju korist i smanjio zaostatak za pet poena.

Kragujevčanke su u 26. minutu prišle na šest poena zaostatka (49:43), ali je posle tajm-auta domaćeg tima usledio sjajan finiš "Golubica". Subotičanke su stekle dodatnih osam poena viška do ulaska u poslednju četvrtinu i potom mirno privele meč kraju.

Spartak se ovom pobedom izjednačio na tabeli sa Šapcem i Vojvodinom sa po 23 boda. Samo bod manje, odnosno pobedu manje, ima Student iz Niša, i ove četiri ekipe vodiće grčevitu borbu za opstanak u narednim kolima.

U pobedničkom timu 20 poena postigla je Knežević (7 skokova, 9 asistencija), 16 je dodala Kekezović, 14 Veselinović, 13 Laković (7 skokova), a 10 Vida (9 skokova).

Kod Radničkog po 16 poena postigle su Katić (6 skokova) i Milić (8 skokova), 12 je dodala Cvetanović, a 10 Jovanović (6 skokova, 7 osvojenih lopti).

Ekipa Stojanke Došić u narednom kolu igra možda i presudni meč za opstanak pošto gostuje ekipi Studenta u Nišu.