Komentara: 10
Pregleda: 3194

Košarkaši Spartaka poraženi od Smedereva 1953 (82:71)

18.01.2015. u 12:03h
U prvoj utakmici 13. kola Prve lige za košarkaše Spartak je juče poražen u Smederevu rezultatom 82:71, po četvrtinama 15:23, 27:12, 19:15 i 21:21. U ekipi Smederava Zekavčević je ima dabl-dabl od 18 poena i 10 skokova, dok je za Spartak Antić upisao 18 poena. Posle dva gostovanja Spartak u narednom kolu dočekuje kraljevačku Slogu.

Dva takmičarska meča u 2015. i dva poraza na gostovanju za MKK  "Spartak". Posle neuogodnog poraza od Jagodine usledio je poraz i od  Smedereva koji je Spartak bez već problema savladao u drugom kolu.

Subotička ekipa je odlično počela meč u prvoj četvrtini, ali to je bilo sve što se tiče dobre igre, rezultatski gledano, do kraja meča.

Dobra Spartakova igra iz prvih 10 minuta igre pala je u vodu nakon furioznog nastupa domaćeg tima u drugoj četvrtini koji je bio odlučujući za konačan rezultat, a u tom delu meča je bilo 27:12. Smederevo je i u nastavku igralo bolju košarku od Spartaka i do kraja utakmice tim iz Subotice nije uspeo čak ni da ublaže vodstvo domaćeg tima.

Borba za četvrtu poziciju koja na kraju prvenstva vodi u Superligu čini se nije bila nikada bila neizvesnija. Prva je i dalje ekipa FMP koja u dosadašnjem toku prvenstva ima samo jedan poraz, a slede ga ekipe Konstantin i Vojvodina sa bilansom 11/2.

Posle trinaest odigranih kola Spartak trenutno ima 18 bodova (5 pobeda i 8 poraza), isto koliko imaju i Borac, OKK Beograd i jučerašnji protivnik Smederevo 1953, to su tri boda manje u odnosu na četvrtoplasiranu ekipu.

TABELA

Posle četiri vezana poraza, od kojih je samo jedno bilo pred subotičkom puvlikom. u narednom kolu u naš grad dolazi Sloga iz Kraljeva i biće to prilika za ekipu Predraga Borilovića da se izdigne iz rezultatske krize, prekine negativan niz i pokuša da se otisne ka četvrtoj poziciji, koja uopšte nije nedostižna.