Pregleda: 3165

Košarkaši Spartaka pobedili Smederevo (86:76)

18.10.2014. u 23:39h
MKK "Spartak" u drugom kolu Prve lige Srbije dočekali su večeras ekipu "Smederevo 1953" i posle odlične igre tokom čitavog meča pobedili sa 86:76 (47:40). U narednom kolu Spartak gostuje u Kraljevu ekipi Sloge.

Odličan start nove sezone za košarkaše Spartaka. Posle ubedljive pobede nad Jagodinom usledio je meč protiv Smedereva koji je Spartak rešio u svoju korist rezultatom 86:76.

Najveću prednost u prvom delu košarkaši Spartaka ostvarili su krajem druge četvrtine koju su završili u svoju korist sa +7 (47:40). Treću četvrtinu bolje otvaraju gosti i posle dve vezane trojke spuštaju zaostatak na -2 (50:48), ali posle tajmauta za Spartak domaća ekipa ponovo podiže nivo igre i pravi razliku koja je pri kraju treće četvrtine iznosila najvećih +10 (66:56). Ovu četvrtinu obeležio je odličan šut za tri poena domaće ekipe, a precizni van linije od 6,25 su bili Antić, Drakulić i Sokolović.

U poslednjoj četvrtini gosti su pokušavali da održe korak i da napadnu, ali Spartak je uspešno odbijao napade i postepeno podizao prednost na maksimalnih +12 na 2 minuta do kraja.

MKK "Spartak" - KK "Smederevo 1953" 86:76
(21:23, 26:17, 19:18, 20:18)

Kod Spartaka najefikasniji je bio Antić sa 19 postignutih poena (4/10 za tri poena, 3/5 za dva), Živković je postigao 16, dok je Kojić stao na 13. Prlja je imao 11 uspešnih skokova (O7/N4). Kod gostiju najraspoloženiji za koš je bio Stojadinović koji je skoro čitav meč proveo na terenu i za to vreme postigao 22 poena, od čega su 3 trojke.

MKK "Spartak": Živković 16, Ilić, Prlja 9, Nikolić, Sokolović 7, Antić 19, Kojić 13, Drakulić 7, Simić 8, Matović 7, Laketa. KK "Smederevo": Bršanović, Lambić, Antić 4, Stevović 10, Stojadinović 22, Maksimović 5, Ilić 9, Kovačević 13, Torbica, Dabović 13, Kostić, Vujović.

Posle dva vezana domaćinstva, MKK "Spartak" u narednom kolu gostuje u Kraljevu ekipi Sloge.