• Pregleda: 3950

Tako blizu, a tako daleko - poraz rukometaša Spartak Vojputa

Odigrali su rukometaši Spartaka u proseku jednu solidnu utakmicu, ali samo će se po tome pamtiti pošto je protivnik uspeo da odbrani 8 golova zalihe koju su doneli iz Luksemburga. Gosti nastavljaju put četvrtfinala Challenge Kupa. Utakmica je završena rezultatom 27:20 (16:8).

Današnja utakmica je igrana po principu toplo hladno, od strane obe ekipe, a u svemu su se najbolje snašli gosti iz Luksemburga (Handball Esch) koji su na kraju dvomeč završili sa +1 razlikom, taman koliko je delilo Spartak Vojput od produžetaka i eventualno velikog preokreta.

Rukometaši Spartaka su odigrali odlično poluvreme i posle 30 minuta igre vodili su taman onoliko koliko treba, ali nastavak je doneo bolju igru gostiju ispraćenu lošom i konfuznom odbranom. Prvo poluvreme (16:8) su obeležile sjajne akcije pre svega domaćih igrača i odlične odbrane domaćeg golmana za veliki plus i preokret u najavi.

Drugo poluvreme nije imalo istu energiju...

Poluvreme je prekinulo sjajni niz, ritam i odličnu igru rukometaša Spartaka tako da su se gosti polako ali sigurno "udomaćili" i spustili na 5 razlike domaćih, odnosno u ukupnom skoru +3 za goste. Poslednjih 10 minuta su bili nagoveštaj novog preokreta - tada je Spartak nošen fenomenalnom podrškom publike ponovo poleteo i stvorio +9, odnosno +1 u dvomeču.

Poslednja 3 minuta je Spartak držao meč u rukama, a onda par pogrešaka u napadu, malo slabija odbrana, poslednji napad za konačno izjednačenje i produžetke nije doneo nastavak meča i bukvalno u poslednjim sekundama ekipa Handball Escha se uspela odbraniti i obezbediti sebi nastavak puta u četvrtfinalu Challenge kupa. Konačan rezultat 27:20.

Velika podrška Subotičana

Subotičani su i ovaj put dali veliku podršku domaćoj ekipi i sigurno joj davali vetar u leđa tokom čitavog meča. Posebne pohvale idu za Marince koji su od samog zagrejavanja do konačnog "strechinga" davali podršku glasovima i dlanovima. Sjajna atmosfera u Hali sportova, ali nažalost loš rezultat za Spartak.