Subotica neće dobiti besplatnu teretanu na otvorenom
Na konkursu je učestvovalo 168 opština podeljene u tri kategorije - male, srednje i velike. U grupi velikih opština nalazila se i Subotica. Nekoliko subotičkih Internet portala je podržalo ovu akciju, naš je naravno jedan od njih. Princip je bio da se glasa preko Interneta i 45 opština sa najviše glasova dobiće teretane. Konkurs je trajao 2 meseca.
Prvi poziv da se glasa uputili smo početkom juna i ta vest je imala oko 9.000 pregleda za 2 dana, drugi poziv smo uputili isto kroz vest (udarni sadržaj na sajtu) dve nedelje kasnije i tamo je još bilo 7.000 pregleda. Paralelno sa deljenjem informacije i pozivom na akciju kroz vesti, nekoliko puta isto smo ponovili na Fejsbuku (preko 25.000 fanova) i na drugim socijalnim mrežama, ali i pored toga, kada se svede, Subotica se nalazi daleko iza mnogo manjih opština koje su učestvovale na konkursu. Subotica je dobila 5.068 glasova, dok je recimo Sombor (85.569 stanovnika) imao 38.751 glasova, a Zaječar skoro 10 puta više od Subotice - čak 46.528.
U kategoriji malih opština najbolji rezultat je postigla Bela Palanka, opština na jugoistoku Srbije, koja po poslednjem popisu iz 2011. godine broji 12.051 stanovnika. Bela Palanka imala je 31.855 glasova, što je duplo više glasova nego stanovnika, što govori da se ova opština baš angažovala da dobije teretanu na otvorenom, baš kao i Babušnica sa sličnim brojem stanovnika i sličnim brojem glasova.
Sa druge strane u kategoriji velikih opština podbacili su i Novi Sad (2.131), Vršac (3.578), Ruma (2.788) pa i Kruševac sa samo 2.087 glasova. Sve rezultate možete da vidite na sajtu Coca Cola Srbija.
Subotica po poslednjem popisu ima 140.358 stanovnika, informaciju o mogućnosti da glasaju samo na našem sajtu (bez Fejsbuka i ostalih socijalnih mreža) videlo je blizu 20.000 ljudi, podeljeno preko 600 puta na Fejsbuku, ali zbirno jedva smo uspeli da sakupimo 5.000 glasova.
Da li je pitanju ona floskula da Subotičani mnogo toga žele, a za malo toga su spremni da se potrude? Kako god, Subotica je ostala u grupi najneaktivnijih učesnika ovog konkursa koji je mogao da donese jedan novi otvoreni teren, ali Subotičani su još jednom pokazali nezainteresovanost za svoj grad, čast izuzecima.
Coca Cola izdvojila naš sajt kao primer lokalne podrške

Iako smo vrlo razočarani kako su naši sugrađani reagovali, moramo ipak da pomenemo da je kompanija Coca Cola Srbija na današnjem danu višednevnog stručnog seminara "Blogomanija 2013" (održava se na Kopaoniku) izdvojila upravo subotica.com kao sajt koji je dao veliku i kvalitetnu lokalnu podršku kampanji, ali isto tako zaključivši da je i pored izuzetno velikog broja pregleda i deljenja izostala akcija lokalnog stanovništva.
Povezane vesti
Subotičani ne žele teretanu na otvorenom?