Pregleda: 1451

Plivanje: Spartak osvojio 56 medalja na Prvenstvu Vojvodine, posebna priznanja za Koltina i Dulića

24.06.2019. u 16:33h
Za dane vikenda u Novom Sadu održano je Letnje prvenstvo Vojvodine za plivače u svim kategorijama, na kojem su nastupali i takmičari Spartaka. Subotičani su se okitili sa 56 medalja i u kadetskoj konkurenciji, u ekipnom plasmanu, titulom prvaka Vojvodine.

Prvog dana vikenda održano je takmičenje za pionire i kadete gde su Subotičani bili najbolji u ekipnom plasmanu uz 13 osvojenih medalja ukupno, dok su su drugtog dana Spartakovi plivači u konkurenciji juniora i seniora okitili sa 43 odličja.

PRVENSTVO VOJVODINE ZA PIONIRE I KADETE

U subotu je održano Prvenstvo Vojvodine za pionire i kadete na kojem je nastupilo ukupno 262 takmičara iz 19 klubova. Plivači Spartaka su osvojili ukupno 13 medalja, a kadetska ekipa i titulu prvaka Vojvodine.

U kategoriji pionira medalje je osvojio Boris Boršoš i postao dvostruki prvak Vojvodine u disciplinama 200 mešovito i 400 kraul. U disciplini 100 kraul osvojio je bronzu.

Medalje u uzrastu kadeta osvojili su:

• Marko Barši - dve zlatne medalje, u disciplinama 200 i 400 slobodno,
  • Vanja Romić - zlatnu medalju u disciplini 200 prsno, dok je u disciplinama 200 mešovito i 400 kraul osvojila srebrne medalje.
  • Tea Mut Tea u disciplini 200 kraul osvojila je srebrnu medalju, dok je na 400 kraul osvojila bronzanu medalju.
  • Luka Knežević - u disciplini 400 kraul osvojio je srebrnu medalju.

U konkurenciji  ženska štafeta 4x50 kraul u sastavu Tea Mut, Nađa Skenderović, Lili Kuti i Vanja Romić. Spartakove devojčice osvojile su zlatnu medalju, dok je muška štafeta 4x50 kraul u sastavu Luka Knežević, Srđan Matković, Filip Zavišić i Marko Barši osvojila  srebrnu.

Na Otvorenom prvenstvu Vojvodine, gde su se nadmetali seniori, Spartakovi plivači su osvojili ukupno 43 medalje, od toga 12 zlatnih, 13 srebrnih i 18 bronzanih. U konkurenciji 180 takmičara iz 23 kluba Spartakovi  juniori i seniori su ostvarili izvanredne rezultate.