Pregleda: 5319

PK "Spartak-Prozivka" osvojio 23 medalje na Prvenstvu Vojvodine

03.07.2016. u 15:43h
Нa Gradskom bazenu u Dudovoj šumi u utorak i sredu održano je Prvenstvo Vojvodine u plivanju za mlađe pionire, pionire, kadete, omladince, seniore i kategorije apolutno. PK "Spartak-Prozivka" je sa svojih 15 takmičara osvojio ukupno 23 medalje.

Po zvaničnim podacima Plivačkog saveza Srbije na ovom takmičenju prvog dana (subota) nastupilo je oko 150 pionira iz 16 klubova iz Vojvodine, dok su narednog dana svim ostalim kategorijama (+apsolutno) učestvovala 224 plivača iz ukupno 20 klubova.

Klub "Spartak-Prozivka" je nastupio sa petanest takmičara, 5 devojaka i 10 momaka, koji su osvojili 23 medalje, dok su stariji plivači zauzeli ekipno 5. mesto.

Prvog dana Luka Repas je osvojio dve bronzane medalje, na 200 metara kraul i 200 metara mešovito, dok su štafete 4x50 metara mešovito (Ikić, Grahovac, Vukomanović, Vojnić Kortmić) zauzele 2. mesto, a muška 4x200m slobodno (Dulać M., Repas, Martić, Dulać L.) zauzela 3. mesto i bronzanu medalju.

Drugog dana takmičenja Novak Savić je u kategoriji 15-16 godina osvojio 3 zlatne medalje, na 50 metara kraul, 50 metara delfin i 100 metara delfin, baš kao i u kategoriji  otvoreno na 100 metara delfin. Borislav Fermanović je u kategoriji 13-14 godina osvojio 3 zlatne medalje, na 50 metara prsno, 100 metara prsno i 200 metara prsno. Bojan Udicki je u kategoriji 19 godina i stariji zauzeo treće mesto na 50 metara kraul i 50 metara delfin, dok je u apsolutnoj kategoriji zauzeo takođe dva treća mesta, u istoj disciplini - 50 metara delfin i 50 metara kraul.

U kategoriji 19 godina i stariji Sekul Sekulović je osvojio dve bronzane medalje na 100 metara kraul i 200 metara kraul, dok je u istim disciplinama, samo u apsolutnoj kategoriji došao do još tri bronzane medalje. Balaž Farkaš je u kategoriji 15-16 godina zauzeo tri treca mesta i bronzane medalje na 50, 100 i 200 metara prsno.

Sledeće takmičenje koje očekuje plivače PK "Spartak-Prozivka" je Prvenstvo Srbije.