Pregleda: 1975

Odbojka - Kup Srbije: Spartak savladao imenjaka iz Ljiga za plasman u četvrtfinale (3:0)

31.10.2017. u 23:26h
Odbojkaši subotičkog Spartaka savladali su Spartak iz Ljiga u osmini finala nacionalnog Kupa. Ekipa Igora Žakića mučila se prvi set, ali u naredna dva igrala je na nivou na koji su navikli sve koji ih prate.

Spartak iz Subotice drugi je četvrtfinalista 53. Kupa Srbije u sezoni 2017/18 u konkurenciji odbojkaša. Spartak je večeras u Subotici, u utakmici osmine finala, savladao Spartak iz Ljiga sa 3:0, po setovima 25:23, 25:12 i 25:16, posle 71 minuta igre. Prvi četvrtfinalista je ekipa Niša koja je bila sigurna protiv Novog Sada.

Subotičani su se mučili u prvom setu, a već u naredna dva su prikazali igru koja je već na njihovom renomeu. Mlada ekipa iz Subotice ušla je u meč stegnuto, dok su gosti kao autsajderi igrali rasterećeno, što se odrazilo i na tok prvog seta.

"Golubovi" su slomili protivnika već na startu drugog seta i krupnim koracima grabili ka četvrtfinalu nacionalnog Kupa. Maksimalnim rezultatom Subotičani su dobili meč i već od sutra počinju sa pripremama za naredni izazov, derbi meč 4. kola protiv Ribnice, koji je na programu u petak od 19 časova u subotičkoj Hali sportova.

Po rečima kapitena "golubova" njegova ekipa je odigrala kako se od nje očekuje tek posle prvog seta, u kojem su odigrali nešto malo opuštenije.

- U samo desetak dana imali smo dve utakmice sa njima. U pitanju je sasvim solidna ekipa, očekivali smo da ih ne možemo lako dobiti dva puta u tako kratkom periodu, ali mi smo to uspeli. Prvi set je prelomio, ušli smo malo opuštenije u meč jer smo prethodnu dosta lako pobedili, ali posle dobijenog prvog seta ostatak meča smo odigrali an mnogo većem nivou i zasluženo slavili - kaže Uroš Kecman, kapiten MOK "Spartak".

Trener ekipe, Igor Žakić, imao je malo više kritike, ali suštinski je zadovoljan mečom i činjenicom da se ekipa oporavila posle poraza u Novom Sadu, kao i da u dobrom raspoloženju očekuje meč protiv Ribnice u petak.

- Večeras nije baš funkcionisalo sve kako treba, više sam zadovoljniji prvim mečom kako smo odigrali. Moji igrači moraju da shvate da nema opuštanja, da protiv svakog protivnika moramo da odigramo na dosta visokom nivou. To u prvom setu definitivno nije bio slučaj, momci iz Ljiga su došli da pruže otpor, da pokušaju da pobede, igrali su hrabro, a moji momci su pravili takve gluposti da me je u jednom momentu bilo sramota. U drugom setu su se dozvali pameti i priveli meč u tri seta bez prevelike potrošnje. - rekao je Žakić i dodao da Kup takmičenje klubu nije prioritet, ali da je pobeda posle Novog Pazara dobro došla, pogotovo pred važan meč protiv Ribnice.

Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig) Odbojka - Kup Srbije: Spartak (Su) - Spartak (Ljig)