Pregleda: 1475

Košarkašice Spartaka pobedom otvorile sezonu (61:53)

12.10.2015. u 12:13h
Izvor: RTV City
Počela je sezona u Košarkaškoj ligi Srbije. U okviru prvog kola košarkašice Spartaka savladale su Student iz Niša rezultatom 61:53 (13:21, 20:15, 11:10, 17:7). Susret je obeležila čvrsta odbrana na obe strane terena kao i preokret Spartaka koji je bio u rezultatskom zaostatku od početka utakmice.

Prvo poluvreme obeleženo je lošim šutem Spartaka iz igre koji je tada iznosio skromnih 38% (12/32) naspram  58% (15/26) gošći, koje bolje procente nisu materijalizovale zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti čak 13. Spartakove igračice su uprkos dobroj odbrani i 7 ofanzivnih skokova na poluvreme otišle sa 3 poena rezultatskog zaostatka 33:36.

Treći period igre je bio izuzetno neprecizan sa svega ukupno 21 postignutim poenom, i velikim brojem grešaka i promašaja obe ekipe. Odlučujuću četvrtinu bolje otvaraju domaće igračice koje na nešto više od 7 minuta do kraja trojkom Anđele Zlajić preuzimaju vođstvo 49:46 koje do kraja utakmice uspevaju da uvećaju na maksimalnih +8 i pobedu od 61:53. Izabranice Blagoja Ivića trijumfovale su sa svega 33% šuta iz igre, međutim razlog pobede možemo tražiti u fantastičnoj odbrani koja je gošće naterala da pogreše čak 25 puta, ali i u  14 ofanzivnih skokova od kojih su mnogi materijalizovani.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Vidović sa 14 poena, a pratile su je Zlajić sa 12 i Ivić sa 9 poena, dok je kod gošći Ćirov sa 19 poena bila daleko najefikasnija. Naredni meč košarkašice Spartaka igraju predstojećeg vikenda u Vršcu protiv istoimene ekipe.