Video

Košarka: Spartak u završnici propustio pobedu nad Borcem

22.10.2018. u 17:02h
Izvor: TV Subotica
Košarkaši Spartaka poraženi su od Borca rezultatom 74-77 u okviru 4. kola Košarkaške lige Srbije. Gosti iz Čačka su bili mirniji u završnici utakmice u kojoj su sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja potvrdili trijumf.

Ekipe su u prvoj četvrtini bile izjednačene. Uspeli su gosti posle trojke Ilije Đokovića da steknu sedam poena prednosti ali se Spartak vratio u završnici zahvaljujući poenima Petrova i Čampare.

Već početkom druge četvrtine Đorđe Majstorović i Matija Popović su doneli Čačanima šest poena viška.  Dejan Petrov je novom trojkom vratio Spartak na tri poena zaostatka ali je ubrzo usledila nova serija gostiju. Posle pogodka Svetozara Stamenkovića Borac je stekao prvu dvocifrenu prednost a na odmor se otišlo pri rezultatu 33-48.

Spartak je bolje započeo treći period pošto su Vilijams i Čampara pronalazili dobra rešenja u napadu za seriju od 7-0. Domaći su podigli nivo igre u odbrani i sveli goste na svega pet poena u poslednjih pet minuta deonice nakon koje je na semaforu pisalo 55-56.

Spartak je poslednji period otvorio trojkom Kuridže i po prvi put poveo od prve četvrtine. U neizvesnoj borbi do samog kraja boljke su se snašli gosti. Nekadašnji kapiten Spartaka Predrag Prlja bio je miran u penal završnici kao i Svetozar Stamenković koji je postavio konačan rezultat.

Spartak - Borac 74:77 (22:22, 11:26, 22:8, 19:21)

U pobedničkom sastavu trojica igrača su stigla do dvocifrenog učinka. Svetozar Stamenković je ubacio 16 poena, pratio ga je Marko Marinović sa 14 i četiri asistencije do je Ilija Đoković ubacio 12 poena i imao isti broj uspešnih dodavanja kao i Marinović.

U Spartaku se istakao Vilijams koji je za 36 minuta na parketu ubacio 22 poena dok su Ljubomir Čampara i Dejan Petrov postigli po 15.

Izjave prvotimca Dejana Petrova i trenera Slobodana Ljubotine posle meča.

Subotičani u narednom kolu putuju u Valjevo gde igraju protiv Metalca.