Pregleda: 10475

Izuzetan nastup plivača iz Subotice na mitingu u Vrbasu

11.07.2016. u 10:55h
U subotu u Vrbasu održan je VII međunarodni plivački miting “Bjelica 2016” na kojem su nastupila 323 plivača iz Hrvatske, Rumunije, Bosne i Hercegovine i Srbije. Na ovom takmičenju nastupila su oba plivačka kluba iz Subotice i postigla su vrlo zapažene rezultate u svim kategorijama.

Plivački klub "Spartak" je nastupio sa selekcijom mlađih pionira, sa ukupno 16 takmičara, koji su osvojili ukupno 23 medalje (9 zlatnih, 11 srebrnih i 3 bronzane). Za najuspešnije takmičare u svojim kategorijama iz PK "Spartak" proglašeni su Andor Gencel i Lili Kuti.

Osvajači medalja na današnjem takmičenju su, kod dečaka: Andor Gencel - dve zlatne na 50 kraul i 50 leđno, srebrna na 100 slobodno i bronzana na 200 mešovito, zatim Nikola Koltin - dve zlatne na 50 prsno i 200 mešovito, Andrija Tepavac - srebrna na  50 prsno i Lazar Timarac - srebrna na 50 delfin.

Kod devojčica pregršt medalja osvojile su: Lili Kuti - dve zlatne na 50 kraul i 50 leđno, srebrna na 50 delfin i bronzana na 50 prsno, zatim Vanja Romić - zlatna na 50 leđno i tri srebrne na 50 i 100 kraul i 50 prsno, Anja Zubelić - zlatna na 50 prsno, srebrna na 200 mešovito i bronzana na 100 slobodno, Marta Megađa - zlatna na 50 prsno) i dve srebrne na 50 leđno i 50 kraul, kao i Petra Čajkaš - srebrna na 50 leđno.

36 medalja plivača PK "Spartak-Prozivka"

Rezultate subotičkih klubova još više je pojačao Plivački klub "Spartak-Prozivka" koji je na ovom mitingu učestvovao sa 22 takmičara, 10 momaka i 12 devojaka. "Prozivčani" su u subotu zauzeli 1. prvo mesto u ekipnom plasmanu, osvojivši 36 medalja - 14 zlata, 10 srebra, 12 bronzi, kao i 4 pehara za najuspešnije plivače u svojim kategorijama.

Ma mitingu u Vrbasu najuspešniji su bili Boris Borsoš, koji je u svojoj kategoriji 9 godina, osvojio pehar za najboljeg plivača, kome je prethodilo 4 zlatne medalje - na 50 metara kraul, prsno, leđno i delfin, zatim Novak Savić koji je osvojio pehar za najuspešnijeg plivača u kategoriji 15 godina i stariji, osvojivši zlatne medalje na 50 metara kraul i 200 metara mešovito, dok je na 50 metara delfin bio drugi.

Među četiiri najusoešnija plivača našli su se i Uroš Grahovac koji je takođe osvojio pehar u kategoriji 7 godina, gde je osvojio zlatnu medalju na 50 metara kraul, dok je na  50 metara delfin i 50 metara leđno osvojio drugo mesto i srebrne medalje.

Najuspešnija devojčica je bila Maša Kostić, koja je osvojila pehar u kategoriji 8 godina, osvojivši zlatnu medalju na 50 metara kraul, dok je na 50 metara delfin i 50 metara prsno osvojila drugo mesto, a na 50 metara leđno je dobila diplomu za 4. mesto.

Pored osvajača pehara, uspešni su bili i Teodora Ždrnja, koja je osvojila zlatne medalje na 50 metara prsno i 50 metara delfin, dok je na 50 metara leđno bila treća. Ivana Vukomanović je zauzela prvo mesto na 50 metara prsno, dok je na 50 metara delfin bila treća. Jovana Ikić je osvojila bronzanu medalju na 50 metara leđno, dok je Silvia Tot osvojila dva bronzane, na 50 metara prsno i 50 metara delfin, kao i diplomu za 4. mesto na 50m kraul.

Dečaci su bili jednako uspešni. Luka Repas je zauzeo dva treća mesta na 50 metara kraul i 100 metara kraul, dok je na 200 metara mešovito zauzeo drugo mesto. Bojan Martić je osvojio dve srebrne medalje na 50 metara prsno i 50 metara leđno, dok je na 100 metara kraul i 200 metara mešovito osvojio treće mesto. Milos Dulać je osvojio zlatnu medalju na 50 metara leđno, dok je na 200 mešovito osvojio drugo mesto i srebrnu medalju. David Farkaš je osvojio tri bronzane medalje na 50 metara kraul, 50 metara prsno i 100 metara kraul. Borislav Fermanović je zauzeo prvo mesto na 50 metara prsno, dok je na 200 mešovito osvojio srebrnu medalju. Luka Dulać je osvojio zlatnu medalju na 50 metara delfin.

Pored njih, diplome su dobili i Nađa Skenderović na 50 metara leđno i 50 metara kraul zauzela 5. mesto, dok je na 50 metara prsno zauzela 6. mesto, Dalija Kutić je zauzela 5. mesto na 50 metara prsno, dok je na 50 metara leđno zauzela 6. mesto.

Iz PK "Spartak-Prozivka" poručuju da su vrlo ponosni na svoje plivače, kao i da su svojim svakodnevnim trudom, vrednim treniranjem i zalaganje sasvim zasluženo poneli pehar za najbolje plivače.