Komentara: 4
Pregleda: 1549

Fudbal: Bačka 1901 poražena od Kozare

15.11.2020. u 13:35h
Bačka 1901 upisala je poraz. Subotičani su ostali bez bodova u Banatskom Velikom selu gde su izgubili od Kozare.

Fudbaleri Bačke poraženi su od Kozare  sa 3:2 u 17. kolu Srpske lige, grupa Vojvodina. Iako su Subotičani imali prednost,potom i posle prokreta izjednačil u finišu utakmice domaćin je postigao treći gol i uknjižio pobedu.

Šljivančanin je doneo prednost crveno – belima posle 36. minuta igre, ali je Kozari trebalo samo minut da izjednači -1:1. U nastavku je domaći tim uspeo da preokrene golom Erdeljana. Nisu se predavali igrači Bačke i u 63. minutu su izjednačili. Šljivančanin je iz drugog pokušaja savladao Đakovića. I dok je sve ukazivalo daće se utakmica završiti nerešeno, domaćin je u završnici stigao do trećeg gola i pobede – 3:2.

Kozara – Bačka 1901 3:2 (1:1)
Tomić 37’, Erdeljan 47’, Ćirić  86’ – Šljivančanin 36’, 63’

Kozara: M. Đaković, Mastilo (Ćirić), Tomić (Petrović), T. Bjelanović, Mirčeta (Vojvodić), N. Đaković, Runjevac, D. Bjelanović, Erdeljan (Bunić), Šoć (M. Lisica), Božić.

Bačka: Pilipović, Đurović, Simić, Malenčić (Manojlović), Šljivančanin, Vujošević, Matijević, Provči, Glišović, Lazić, Bursać (Šafranj).

U narednom kolu Bačka 1901 dočekuje Vojvodinu iz Perleza, a potom u poslednjem kolu jesenjeg dela gostuje u Bačkoj Palanci.