Pregleda: 4092

ŽFK "Spartak" pobedio ŽFK "LASK Crvena zvezda" u zaostaloj utakmici 1. kola (4:0)

29.08.2013. u 10:59h
Fudbalerke Spartaka pobedile su na Gradskom stadionu u Subotici ekipu ŽFK "LASK Crvena zvezda" u zaostalom meču 1. kola fudbalske Super lige za žene. Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalacam a "golubice" su pobedile rezultatom 4:0 (1:0). Ovom prilikom promovisani su novi dresovi koje će fudbalerke Spartaka nositi u svim takmičenjima u kojima trenutno učestvuju.

Juče je na Gradskom stadionu u Subotici odigrana zaostala utakmica 1. kola koja je bila odložena zbog obaveza ŽFK "Spartak" na kvalifikacionom turniru za UEFA ligu šampiona za žene koji se održavao u Rumuniji od 8. do 16. avgusta.

Utakmica koja je trebala da se igra 10. avgusta pomerena je za jučerašnji dan, a u Subotici gostovala je ekipa ŽFK "LASK Crvena zvezda" koja je u prethodnom kolu pobedila ekipu Trijumfa rezultatom 6:0, dok je Spartak gostovao u Jagodini i pobedio rezultatom 0:7.

Derbi utakmica zaostalog kola Super lige za žene igrala se oblačnom ali temperaturno prijatnom vremenu pred oko 300 gledalaca. Publika na stadionu mogla je da primeti da "golubice" imaju nove dresove koji su sada u nijansi plave koja vuče više na tirkiznu nego na nebo plavu kakvi su dosada bili u opremi kada su domaćini, dok je šorc skoro pa 100% crn.

Prvo poluvreme je proteklo u dominaciji aktuelnih šampionki Srbije i učesnica 32 najbolje evropske ekipe, ali u tom periodu videli smo samo jedan gol i to tek u '25 minutu kada je Milena Nikolić iskoristila nespretnu odbranu gošći i dovela svoj klub u prednost. Desetak minuta ranije gostujuća ekipa bila je primorana da izvrši izmenu ('17) pošto se povredila Petričević, a nju je zamenila Pantelić. Do pauze nije bilo promena rezultata.

U nastavku napadi Subotičanki su se nastavili, ali i gošće su ugledale svoje šansu da iznenade pa su se tako nizali napadi u kojima je rezultat mogao da se promeni u korist obe ekipe, ali na novu promenu čekalo se 15 minuta do kraja meča kada je ŽFK "Spartak" posle nekoliko izglednih situacija konačno slomio otpor Beograđanki i u furioznih petnestak minuta postigao čak 3 gola (Nahi Estelle Marie Josee u '76, '89 i Jelena Čubrilo u '85 minutu).

Glavni sudija Dejan Dimitrijević iz Loznice iako je na terenu vođena velika borba pokazao je samo dva žuta kartona, po jedan za obe ekipe. U Spartak "požutela" je Damjanović ('81), a kod gostiju Matić ('60).

ŽFK "Spartak" – ŽFK "LASK Crvena zvezda" 4:0 (1:0)

Fotografije sa utakmice možete da pogledate u povezanom albumu.

Za ŽFK "Spartak" nastupile su: Ivanov, Ilić, T. Krstić, Savanović, Slović, Nahi Estelle, F. Meffemetou, N’Rehy Ines (Malešević  '59), M. Nikolić, Damjanović, Čubrilo.

Za ŽFK „LASK Crvena zvezda“ nastupile su: Milojević, Đuriček (Stojanović '88), Damnjanović, Matić (Živanović '62), Bobić, Petričević (Pantelić '17), Blagojević, Erac, T. Đorđević, Pešić (Elenkov '71), Radosavljević (K. Đorđević).

Narednu utakmicu ŽFK "Spartak" igra za 3 dana (subota, 17 časova) kada će ponovo biti domaćin, ovaj put ekipi Požarevca.

Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda" Fudbal: ŽFK "Spartak" - ŽFK "LASK Crvena zvezda"