Pregleda: 2655

Pobeda rukometaša Spartaka za kraj sezone

29.05.2016. u 14:07h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa pobedom u poslednjem kolu plejofa sezonu su završili na četvrtoj poziciji. Subotičani su do pobede došli nakon preokreta i odlične igre u drugom poluvremenu koji su dobili sa 20:11. U redovima Spartaka briljirao je Đekić sa 11 pogodaka. Meč u Hali sportova pratilo je oko 800 gledalaca.

Početak meča pripao je domaćinima, poveli su preko Ljubojevića iz prvog napada da bi u 8 minutu imali prednost od 5:3. Usledio je tada neobjašnjiv pad u igri Subotičana, što je iskoristila Sloga i napravila seriju od 5:0 za rezultatski preokret od 5:8 u 17. minutu.

Ništa nije polazilo za rukom domaćinu. Promašivali su sedmerce, kontranapade, pogađali stative i prečke a gosti kažnjavali brzim golovima. Odličan je bio i Milenković, golman Sloge koji je uspeo da zaustavi nekoliko šuteva subotičana. Sloga je povela sa 13:7 nakon gola Kaltaka u 26. minutu. U poslednjem napadu prvog poluvremena gosti su golom Spasića došli do najveće prednosti od sedam golova, 10:17.

Rukometaši Spartak Vojputa su drugo poluvreme ušli znatno angažovanije. Već u prvom napadu Čupić smanjuje na 11:17, a nakon odlične odbrane Radulovića, Đekić sa sedam metara postiže gol za 12:17. Usledili su pogotci Lojaničića i ponovo Đekića za 14:17 u 37. minutu. Spasić prekida seriju domaćih za 14:18. U narednih deset minuta Subotičani nikako nisu uspevali da smanje razliku od tri gola.

Razigrao se Đekić, najbolji strelac današnje utakmice sa 11 golova i uz raspoloženog Ljubojevića domaći su u 50. minutu napokon prišli na dva gola zaostatka, 22:24. Golom Basarića i Ljubojevića, Spartak Vojput uspeva da izjednači rezultat dva minuta kasnije, 25:25, da bi u sledećem napadu Lojaničić doveo domaće u vodstvo 26:25.

Spasić, najraspoloženiji u redovima Sloge izjednačuje rezultat, međutim Đekić u sledećem napadu ponovo dovodi Spartak Vopjput u vodstvo, 27:26. Kaltak realizuje brzu kontru za 27:27, kada je usledio gol Basarića, zatim odlična odbrana Radulovića i gol Županjca za 29:27, minut i po pre kraja.

Neizvesnost je uneo Pavlović svojim drugim golom na utakmici za 29:28, pedeset sekundi pre kraja. Subotičani su odigrali dug i strpljiv napad koji je na kraju realizovao Distol za konačnih 30:28.

Spartak Vojput - Sloga 30:28 (10:17)

Spartak Vojput: Kosović, Ristić, Peić Tukuljac, Đekić 11, Perović 1, Knežević, Ljubojević 5, Lojaničić 4, Radulović, Distol 2, Županjac 4, Jelić, Basarić 2, Rakocija, Čupić 1, Abadžić.

Sloga: Raković, Milićević 4, Stevanović, Andrejević 2, Delibašić, Spasić 7, Pernar 1, Milenković, Petrović 5, Pavlović 3, Kaltak 4, Gojković 1, Bojanić 1, Dimitrijević.