Komentara: 5
Pregleda: 8495

Fantastični rezultati subotičkih plivača na mitingu u Adi

08.08.2016. u 13:10h
Plivačkim mitingom "XX Delfin Kup" završen je letnji deo sezone za plivače u Srbiji. Na ovom kvalitetnom turniru nastupila su oba plivačka kluba iz Subotice, koja su osvojila ukupno 35 medalja i ostvarila najviše ekipne plasmane.

Na međunarodnom turniru u Adi u subotu nastupilo je 359 takmičara iz 33 kluba iz Hrvatske, Velike Britanije, Nemačke, Mađarske, Rumunije, Rusije, Slovačke, SAD, kao i 14 klubova iz Srbije među kojima su bili i subotički PK "Spartak" i PK "Spartak-Prozivka".

Oba subotička kluba imala su fantastične rezultate čime su još jednom pokazali da su ove dve škole plivanja veliki proizvođač kvalitetnih plivača, među kojima su svakako i brojni takmičari koji igraju pod nacionalnim grbom Srbije.

PK "Spartak" sveukupni pobednik "XX Delfin Kup"-a

Plivački klub "Spartak" je na ovom takmičenju je sa 15 osvojenih medalja (6 zlatnih, 2 srebrne i 7 bronzanih) sveukupni pobednik jubilarnog turnira, dok je PK "Spartak-Prozivka" osvojio 20 medalja (9 zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane)

• Anja Zubelić, zlato 50 prsno;

U konkurenciji štafeta, u apsolutnoj konkurenciji, u disciplini 4x50 mešovito ženska štafeta PK "Spartak" (u sastavu Petra Čajkaš, Marta Megađa, Anja Zubelić i Teodora Der) osvojila je zlatnu medalju, dok je štafeta u muškoj konkurenciji (Nemanja Radanović, Veljko Tutić, Nenad Aksin i Adriel Hajagoš) osvojila bronzanu medalju.

Najjači sastav PK "Spartak-Prozivka" za ekipno 1. mesto

Na plivački miting u Adi treneri PK "Spartak-Prozivka" Nevena Kalać i Bojan Udicki vodili su svoje najbolje plivače. Njih 21 koji su nastupili osvojili su ukupno 20 medalja čime su zauzeli ekipno prvo mesto.