Komentara: 19
Pregleda: 7114

Pobeda posle preokreta, Spartak - Jagodina 3:1

17.11.2012. u 16:34h
Prohladno subotnje rano poslepodne i oko 500 posetilaca na Gradskom stadionu u Subotici, superligaški duel Spartak Zlatibor vode i Jagodine iz istoimenog grada.Meč je posle totalnog preokreta završen ubedljivom pobedom Spartaka od 3:1. Trostruki strelac je Nosković koji je ušao u poslednjoj četvrtini utakmice.

Gosti su poveli preko Stojanovića u '7 minutu utakmice i tako se otišlo na poluvreme. Prvo poluvreme je bilo prilično nezanimljivo za gledanje, gosti su ljubomorno čuvali posed, prekidali akcije i često se nalazili na travi kako bi verovatno iskoristili priliku da na vreme počnu da "kradu" vreme. Posle će se ispostaviti da nije bila dobra taktika.

Bodren sa tribina Spartak je u nastavku pokušavao da dođe do izjednačenja i to se konačno desilo poslednjih 10 minuta, tačnije u '82 kada je Nosković posle izvedenog prekida i par odbitaka iskosa sa leve strane, skoro iz mrtvog ugla postigao efektan pogodak za izjednačenje 1:1.

Ovaj momenat, uz već pominjanju veliku podršku subotičke publike, maksimalno je mobilisao igrače Spartaka i postepeno su pojačavali pritisak u želji da pokušaju da dođu do drugog gola. Na drugi gol se čekalo još 7 minuta posle prvog Spartakovog i tada je stadion proključao. U '90 minutu ponovo u akciji Nosković i efektno petom u petercu dovodi Spartak u prednost.

Oduševljenje na stadionu, panika u redovima "ćurana" i u šoku zbog ovog preokreta bacili su sve karte u napad, a to im se na sreću nije isplatilo već je omogućilo Spartaku da još jednom u završnici pripreti... i ne samo da je pripretio - povisio je na 3:1 golom trostrukog strelca Noskovića, koji je da podsetimo ušao u '77 minutu utakmice.

Poslednja 3 minuta meča prošla su u neprestanim ovacijama sa tribina, slavlje se pojačavalo i na kraju poslednjim zviždukom sudije potvrđena je pobeda domaćih i nova 3 boda protiv timova iz vrha tabele.

Ovo je bio deveti meč Spartak Zlatibor vode bez poraza uz gol razliku u tom periodu 17:4. U sledećem kolu u okviru JSL fudbaleri Spartak Zlatibor vode gostuju u Beogradu ekipi OFK Beograda, ali pre toga odigrađe Kup utakmicu u sredu protiv Vojvodine. Iz kluba najavljuju da će ulaz biti besplatan.

Zapad se lagano punio pred sam početak utakmice..

Početni udarac je za goste

Podrška sjajnih Marinaca nije izostala

Igrao se 7. minut - Jagodina dolazi u vodstvo od 0:1

Dve figure koje su direktno uticale na utakmicu - linijski sudija i trener sa pravim izmenama

Dok su gosti vodili trošili su i vreme kako su znali i umeli...

Podrška sa tribina ne prestaje

Utakmica Spartaka bez njega se odlaže za neki drugi dan

Imao je svoje šanse Spartak u prvom poluvremenu

Početak drugog poluvremena, Spartak gubi 0:1

Prekid koji je doneo gužvu u šesnestercu i izjednačujući gol

Nosković, '82 minut - šansa posle prekida i efektan gol iz praktično mrtvog ugla

Proslava izjednačenja - nisu bili ni svesni koliko će ovaj momenat da promeni tok utakmice...

Kontranapad za 3:1 (Nosković '92)