Komentara: 5
Pregleda: 2515

Košarkašice Spartaka ostvarile prvu pobedu u sezoni

15.11.2014. u 20:36h
U utakmici 6. kola Prve lige za košarkašice Spartak je danas na domaćem terenu savladao ekipu Šapca sa 63:60 (13:15, 8:14, 18:11, 24:20). Na današnjem meču debitovala je Spartakova Monika Veselovski. U narednom kolu košarkašice gostuju u Beogradu ekipi Partizana.

Malo je reći mladi tim trenera Blagoja Ivića došao je do svoje prve pobede u sezoni. Iako se na poluvremenu posle zaostatka o -8 (21:29) moglo naslutiti da će Subotičanke zabeležiti novi poraz, nastavak je doneo mnogo bolju igru i zasluženu pobedu.

Iako je meč tokom čitavog drugog poluvremena uglavnom bio izjednačen najveća uzbuđenja su se desila u poslednja dva minuta. Trojkom Zlajićeve Spartak je u 39. minutu izjednačio na 55:55, da bi Vidović i Veselovski sa po četiri poena u finišu donele veliku pobedu domaćem timu.

Spartak - Šabac 63:60 (13:15, 8:14, 18:11, 24:20)

U ekipi Spartaka dve igračice su praktično nosile ekipu do pobede. Sa zbirnih 47 od 63 poena Vidović (26) i Veselovski (21) su napravile razliku i igrale kao 80% tima, svaka po 37 minuta provela na parketu. Od ostalih igračica koje su se upisale u listu strelaca tu su Škrbić sa 6 poena, Ivić sa 4, Zlajić 3, Francišković je postigla 2, dok je Vidaković Hadnađ postigla jedan poen.

Utakmicu između Spartaka i Šapca danas je u Hali sportova gledalo oko 300 gledalaca, što je svakako van proseka za mečeve ŽKK "Spartak" tokom ovog dela sezone.

Trojkom Zlajić Spartak je u 39. minutu izjednačio na 55:55, da bi Vidović i Veselovski sa po četiri poena u finišu donele veliku pobedu domaćem timu.