Komentara: 3
Pregleda: 4282

Fudbaleri Spartaka prekinuli niz od 5 utakmica bez poraza

10.11.2013. u 11:40h
U okviru 12. kola Super lige Srbije fudbaleri Spartaka poraženi su juče u Novom Pazaru od istoimene ekipe rezultatom 3:0. Golove za domaći tim postigli su Miljan Mutavdžić u 60', Ivan Obrovac u 80' i Nemanja Vidaković u 84' minutu. Utakmicu je posmatralo oko 7.500 gledalaca.

FK "Spartak" prekinuo je niz nepobedivosti od 5 utakmica pošto je na teškom gostovanju u Novom Pazaru u pravoj fudbalskoj atmosferi poražen sa 3:0, iako je na poluvremenu bilo bez golova.

"U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali i tada smo imali dobar pas i napadali smo. Ispoljili smo taktičku zrelost posle šanse Subotičana pri rezultatu 0:0 i nošeni publikom nastavili agresivno prema golu rivala" - izjavio je Milan Milanović, trener Novog Pazara.

Trener Spartaka Dragan Kanatlarovski izjavio je da je najviše impresioniran atmosferom na tribinama: "Ovako se voli klub. Rezultat je malo previsok, ali domaćin je zaslužio pobedu na krilima navijača. Slede analize, ali ovo je najslabija utakmica od mog dolaska u klub. Možda bi bilo drugačije da smo iskoristili šansu u prvom delu susreta" - izjavio je Kanatlarovski.

Utakmicu na Gradskom stadionu posmatralo je oko 7.500 gledalaca, a dan ranije podršku svom timu Pazarci su dali na treningu uoči duela sa Spartakom.

"Publika nas je nosila, posebno u drugom poluvremenu, a mi smo uzvratili izgaranjem na terenu", dodao je Milanović.

I pored poraza, FK "Spartak" zadržao se na 8. poziciji Jelen Super lige sa 17 bodova, sad na 7 od prvoplasiranog Partizana koji je sinoć posle preokreta i mnogo muke pobedio Donji Srem, ekipu sa začelja tabele.

U subotu protiv Radničkog iz Niša

FK "Spartak" naredni meč igra u za dve nedelje (pauza zbog obaveza reprezentacije) pred domaćom publikom, a u goste dolazi ekipa Radničkog iz Niša koji je u ovom kolu pobedio Voždovac sa 2:1.

To će verovatno biti nova prilika da se napravi dobra atmosfera kako na terenu tako i na tribinama pošto je poznato u navijačkim krugovima da su Meraklije, navijači Radničkog iz Niša "pobratimljeni" sa Marincima, navijačkom grupom subotičkog superligaša.