Pregleda: 1827

Uspešan vikend džudista Spartaka na dva međunarodna turnira

01.04.2015. u 12:53h
Džudisti Spartaka za vikend su učestvovali na dva međunarodna turnira - Trofej Pančeva i Otvoreno prvenstvo Mađarske (Hungarian Open Masters), na kojima su osvojili ukupno četiri medalje.

Na turniru u Pančevu okupilo se oko 490 takmičara iz 44 kluba. Iako sa ovog jakog turnira iz rukovodstva subotičkog kluba nisu očekivali mnogo medalja, prvenstveno zbog promene starosnih kategorija, one ipak nisu izostale.

Milica Nestorović je osvojila srebrnu medalju, dok su bronzani bili Nikola Šašić i Vuk Bošnjak.

Istog dana u Mađarskoj je održan Hungarian Open Masters, međunarodni turnir za veterane, koji je okupio oko 250 takmičara iz gotovo svih evropskih zemalja. U sastavu veteranskog tima Srbije nastupio je i član Spartaka Milan Bogić, koji je nakon cetiri borbe osvojio srebrnu medalju.