Pregleda: 4903

Uspešan nastup plivača Spartaka za Prvenstvu Vojvodine

03.07.2016. u 11:00h

U organizaciji Plivačkog saveza Vojvodine i Plivačkog kluba "Spartak" U četvrtak i petak organizovano je Letnje prvenstvo Vojvodine za sve uzrasne kategorije na kojem je nastupilo preko 400 plivača iz svih vojvođanskih klubova.

Plivači PK "Spartak" su i na ovom takmičenju dokazali da iako oslabljeni za juniore Barnu i Đurićevu koji su na pripremama za EP, da predstavljaju sam vrh vojvođanskog plivanja.

Prvenstvo Vojvodine za mlađe pionire

Prvog dana nastupili su takmičari uzrasta 11 i 12 godina. U konkurenciji 19 klubova, plivači Spartaka su zauzeli ekipno odlično treće mesto.

Osvajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji su:

• Andor Gencel, tri zlatne (50 i 100 kraul i 100 leđno) i srebrna ( 400 kraul)
  • Nikola Koltin, tri zlatne (100 i 200 prsno, kao i 200 mešovito)
  • Lazar Timarac, zlatna (100 delfin) i srebrna ( 200 slobodno)
  • Andrija Tepavac, bronzana (200 prsno)
  • Anja Zubelić, dve srebrne (100 i 200 prsno) i dve bronzane ( 100 slobodno i 200 mešovito)
  • Petra Čajkaš, bronzana (200 prsno)

U kategoriji štafeta:

• Muška štafeta 4x200 kraul - srebrna (Koltin, Kekenj, Timarac i Gencel)
  • Muška štafeta 4x50 mešovito - bronzana (Nikolić, Tepavac, Šebek i Barši)
  • Ženska štafeta 4x200 kraul - bronzana (Obradović, Crnković, Čajkaš i Zubelić)

Prvenstvo Vojvodine u kategoriji pionira, kadeta, omladinaca, seniora i u apsolutnoj konkurenciji

Drugog dana (petak, 29. jun) održano je takmičenje u svim ostalim uzrasnim kategorijama. U kategoriji pionira (13 i 14 godina), plivači Spartaka su u konkurenciji 18 klubova osvojili ekipno treće mesto.

Tokom ovog dela takmičenja, osvajači medalja u pojedinačnoj konkurenciji su:

• Adriel Hajagoš, tri zlatne medalje (50 kraul, 50 delfin i 100 delfin)
  • Filip Hunjadi, zlatna (100 delfin) i srebrna ( 50 delfin)
  • Iva Kujundžić, zlatna (50 kraul) i dve srebrne ( 50 i 100 delfin)
  • Petra Bajuš, zlatna (200 prsno), dve srebrne (100 prsno i 200 mešovito)
  • Teodora Der, zlatna (50 delfin) i srebrna ( 50 kraul)
  • Strahinja Mirosavić, dve srebrne (50 i 100 kraul) i bronzana ( 50 delfin)
  • Nemanja Radanović, srebrna (50 leđno)
  • Sara Evetović, srebrna (100 leđno) i bronzana ( 200 leđno)
  • Marta Megađa, dve srebrne (50 i 200 prsno) i bronzana (100 prsno)
  • Lili Ladanji, tri bronzane (50, 400 i 800 kraul)

U konkurenciji štafeta, u apsolutnoj kategoriji (iako još uvek pioniri) muška štafeta 4x100 kraul, u sastavu Radanović, Tutić, Mirosavić i Hajagoš osvojila je srebrnu medalju.