Komentara: 29
Pregleda: 8383

Ubedljiva pobeda Spartaka protiv Crvene zvezde

07.10.2012. u 19:36h
Fudbaleri Spartaka pobedili su danas na Gradskom stadionu Crvenu zvezdu sa 3:0 (3:0), u derbiju osmog kola prvenstva Srbije i tako im naneli prvi poraz ove sezone i jedan od najubedljivih u poslednjih nekoliko decenija.

Ujedno, bio je ovo i prvi neuspeh trenera gostujuće ekipe Aleksandra Jankovića na klupi crveno-belih u prvenstvu, računajući i prethodni mandat.

U odličnoj atmosferi pred oko 7.000 gledalaca strelci za domaće bili su Slobodan Novaković u 21. i 45+1. minutu, odnosno Đorđe Despotović u 30. minutu.

Sva tri pogotka Spartak je postigao posle odlično izrađenih akcija, a posebno efektan bio je gol Despotovića, koji je sa 20 metara "pocepao" mrežu Bobana Bajkovića.

Zvezda je okončala seriju od sedam uzastopnih pobeda, a najbolje šansu imala je preko kapitena Nenada Milijaša i Luke Milivojevića koji su pogađali prečku.

izvor: fkspartakzlatiborvoda.com