Pregleda: 4514

Tri zlata, srebro i dva oborena nacionalna rekorda za plivača Spartaka Novaka Savića

14.07.2015. u 12:58h
U petak i subotu, u Beogradu je održano prvenstvo Srbije u plivanju za pionire (13 i 14 godina), u nedelju za mlađe pionire, dok je u subotu i nedelju u Bačkoj Topoli održano Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na otvorenim vodama.

Iza nas je još jedan fantastičan vikend za Plivački klub "Spartak" i subotičko plivanje. Od petka do nedelje (10-12. jul) u Beogradu i Bačkoj Topoli su se održala tri ovosezonska najvažnija domaća plivačka takmičenja.

Na prvenstvu Srbije za pionire održanom na bazenu “Gale Muškatirović” u Beogradu učestvovalo je ukupno 200 takmičara iz 29 domaćih klubova. Plivački klub "Spartak" je zauzeo odlično šesto mesto.

Najzapaženiji na ovom turniru bio je plivač Spartaka Novak Savić koji je ovom prilikom oborio dva nacionalna rekorda.

Osvajači medalja su Novak Savić koji je osvojio tri zlatne (50m slobodno i 100m i 200m slobodno, nacionalni rekordi za uzrast do 14 godina) i srebrnu (100m delfin), zatim Borislav Fermanović - srebrna (200m prsno) i bronzana (100m prsno), Adriel Hajagoš - bronzana (50m slobodno) i Iva Kujundžić koja je osvojila srebrnu (50m slobodno) i bronzanu (100m slobodno) medalju.

PS za mlađe pionire

Na bazenu “Gale Muškatirović” u nedelju je održano i prvenstvo Srbije za mlađe pionire na kojem je učestvovalo ukupno 250 takmičara iz 32 domaća kluba. PK "Spartak" je zauzeo drugo mesto i ponosno nosi zvanje vicešampiona Srbije.

I ovo takmičenje je obeležila subotička plivačica, Teodora Der, koja je proglašena za najuspešniju takmičarku Letnjeg prvenstva Srbije u plivanju za mlađe pionire.

Osvajači medalja su: Teodora Der - tri zlatne medalje (50, 100 i 200m slobodno), Petra Bajus - zlatna (200m prsno) i srebrna (200m mešovito), Marta Megađa - srebrna (200m prsno) i bronzana (100m prsno), Sara Evetović - bronzana (200m leđno), Anja Zubelić, bronzana (400m slobodno), Petra Čajkaš, srebrna (200m prsno) i Nikola Koltin - dve bronzane (200m prsno i 200m mešovito).

Ženska štafeta 4×50 slobodno u sastavu Petra Bajus, Marta Megađa, Sara Evetović i Teodora Der osvojila je zlatnu medalju, dok je ženska štafeta 4×50 mešovitou sastavu Petra Bajus, Marta Megađa, Sara Evetović i Teodora Der bila srebrna.

Uspešan nastup Lili Ladanji na OPS u Bačkoj Topoli

Istovremeno  sa beogardskim turnirom na jezeru u Bačkoj Topoli održano je Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju na otvorenim vodama. Na tom takmičenju, u dva dana, Lili Ladanji je ostvarila izuzetan rezultat i to  u trci na 5 kilometara, sa vremenom 1:16:37,00 osvojila je treće mesto na Prvenstvu Srbije, dok je u trci na 10 kilometara, sa vremenom 2:41:12,00 takođe osvojila treće mesto ali u apsolutnoj konkurenciji, dok je na Prvenstvu Srbije zauzela drugo mesto.

Narednog vikenda plivače Spartaka očekuje Otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju u kategoriji kadeta, juniora i seniora, koje će takođe biti održano u Beogradu.