Pregleda: 2200

Poraz odbojkaša od Partizana

16.02.2013. u 11:14h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkaši Spartaka nisu uspeli na gostovanju beogradskom Partizanu da odnesu pobedu pošto su poraženi rezultatom 3:1. Spartak je odlično krenuo i "zapretio" tako što je ubedljivo osvojio prvi set, ali nažalost nasttavak meča je ipak doneo 3 seta u nizu za Partizan i konačnu pobedu.

Partizan je kolo pre kraja u okršaju sa jednim od direktnih rivala Spartakom obezbedio opstanak u društvu najboljih. I ne samo to, crno-beli su skočili na rekordnu petu poziciju, sa veoma dobrim izgledima da se tu zadrže i pred početak doigravanja!

Nije bilo lako Partizanu, koji je ubedljivo izgubio prvi set – 25:19, a potom je viđena igra nerava u drugom. Ipak, sve je krenulo na bolje po izabranike Milana Đuričića kad su teškom mukom stigli do izjednačenja – 28:26.

I u naredna dva perioda Spartak je pružao žestok otpor, želeći da osvoji makar bod, međutim domaći im to nisu dozvoljavali. Partizan je u treem setu iz minusa (8:6), lako u završnici prešao u plus (21:17), a potom i priveo ovaj set kraju – 25:19.

U četvrtom periodu neizvesno je bilo sve do same završnice, u koju je Partizan ušao sa poenom viška (21:20). Kad se meč lomio sjajan je bio Marko Nikolić, na kraju MVP susreta, pa su crno-beli osvojili čitav plen – 25:22.

Partizan Termoelektro – Spartak 3:1
(19:25, 28:26, 25:19, 25:22)

Dvorana: SC „Šumice“