Pregleda: 2328

Poraz košarkašica Spartaka u duelu sa liderom ŽOK "Radivoj Korać" (58:67)

16.11.2013. u 22:43h
Košarkašice Spartaka dočekale su večeras u Hali sportova pred oko 200 gledalaca lidera šampionata, ekipu ŽOK "Radivoj Korać" i posle promenjive igre ipak doživele poraz (58:67), četvrti u novoj sezoni.

U okviru 7. kola Prve lige Srbije za žene, košarkašice Spartaka ugostile su lidera na tabeli, ekipu "Radivoj Korać" iz Beograda koja je u Suboticu došla sa maksimalnih 6 pobeda.

Subotičanke su posle poraza na gostovanju u Vrbasu pokušale da iznenade favorizovane beograđanke, ali to se ipak nije desilo pošto su poražene, četvrti put u novoj sezoni, rezultatom 58:67, po četvrtinama 14:18, 6:19, 15:17, 23:13.

Ključ meča bila je druga četvrtina. Gošće su od rezultata 16:14 punih pet minuta uspešno branile svoj koš, a serijom 17:2 za osam minuta ostvarile nedostižnu prednost. Početkom poslednje deonice Korać je imao i 21 poen prednosti (56:35), ali je dozvolio domaćinu da serijom 10:2 u finišu meča ublaži poraz.

Spartak je tokom meča pogodio samo jednu trojku iz sedam pokušaja, gošće 4/17.

Jelena Maksimović je predvodila Korać sa dabl-dabl učinkom 15 poena i 13 skokova, isti broj poena postigla je Kapor, po 10 poena postigle su Brajković (8 skokova) i Jovanović.

U redovima Spartaka Adrijana Knežević postigla je 14 poena, 12 je dodala Grahovac, isto kao i Vida, a 10 Veselinović.

U 8. kolu koje se igra naredne subote (23.11.) ŽKK "Spartak" putuje u Vršac.