Pregleda: 2186

Poraz košarkašica Spartaka od ekipe Vojvodine (77:87)

19.01.2014. u 10:19h
U meču 14. kola Prve lige za žene košarkašice Spartaka poražene su u Subotici, pred oko 200 gledalaca, od ekipe vojvodine Vojvodine rezultatom 87:77 (24:20, 18:25, 23:11, 22:21). Subotičanke su ovim neuspehom došle do svog 9 poraza u sezoni i posle 14 odigranih kola nalaze se u donjem delu tabele sa 11 bodova. U narednom kolu sledi gostovanje ekipi Šumadije.

U prvih 20 minuta nijedna ekipa nije uspela da ostvari opipljiviju prednost, a boljim finišom "Golubice" su stekle tri poena prednosti - 45:42.

Period nešto slabije igre u finišu trećeg i početkom poslednjeg perioda skupo je koštao domaći tim. Vojvodina je sa šest vezanih poena stekla devet poena viška na ulasku u poslednju četvrtinu (65:56) a tih desetak razlike uspešno sačuvala do kraja susreta.

Kod Spartaka najefikasnija je bila Milovanović, koja je ujedno provela svih 40 minuta na terenu, sa 21 postignutim poenom (5 skokova i 5 asistencija), zatim Veselinović 18 i Knežević sa 17 poena i 7 skokova. U gostujućoj ekipi Matović je postigla 19, Piper 12, a po 10 poena postigli su Radović i Blue.

U gostujućoj ekipi Jovana Popović je odigrala fantastičnu partiju sa dabl-dabl učinkom od 28 poena i deset asistencija, uz šest osvojenih lopti i tri skoka za indeks 42.

Spartak u narednom (vanrednom) kolu gostuje u Kragujevcu ekipi Šumadije. Taj meč je na programu u sredu (22. januara) od 19 časova.