Pregleda: 2929

Poraz košarkaša Spartaka od Proletera iz Zrenjanina (77:83)

16.11.2013. u 21:10h
Košarkaši Spartaka doživeli su drugi poraz u sezoni, a oba su pretrpeli na domaćem terenu. Duel je odlučen u uzbudljivoj završnici u kojoj su se bolje snašli gosti i pobedili rezultatom 77:83. Meču u subotičkoj Hali sportova prisustvovalo je oko 200 gledalaca.

Meč 7. kola Druge košarkaške lige Srbije između Spartaka i Proletera iz Zrenjanina završen je posle uzbudljive završnice pobedom gostiju, košarkaškog kluba "Proleter Naftagas". Ovo je drugi poraz Spartaka koji sada ima odnos od 5 pobeda i 2 poraza.

Pitanje pobednika odlučeno je praktično u poslednjem minutu meča pošto su pri rezultatu 74:74 gosti preko Šarovića bili precizni za 3 poena, što je nateralo trenera domaćih da zatraži tajmaut u nadi da će uspeti  da organizuje akciju koja bi donela produžetak, ali u nastavku Milisavljević nije bi precizan za 3 poena, a nije ostvaren ni skok u napadu, pa su domaći morali na brzi faul.

Usledelilo je nekoliko akcija koje su donele poene za domaće, ali posle svake je usledio faul nad gostima te je Spartak pokušao kroz penal završnicu da dođe minimalno do produžetaka, ali gosti su bili precizni do kraja i zasluženo priveli meč kraju u svoju korist.

Konačan rezultat meča je 77:83, po četvrtinama 16:16, 25:29, 20:11, 16:27.

Najefikasniji u ekipi Sparataka bio je Milisavljević sa 26 postignutih poena (2 trojke, 4 asistencije i 4 osvojene lopte), zatim Drakulić sa 14 poena i po 13 poena za Sokolovića (3 trojke, 3 osvojene lopte i 3 asistencije) i Vukolića (2 trojke). Prlja je imao ukupno 10 skokova, 4 osvojene lopte i jednu asistenciju.

U ekipi gostiju najefikasniji je bio Majkić sa 27 poena. Šarović, Majkić i Atanacković zajedno imali 21 skok, od čega 6 u napadu. Atanacković je odigrao svih 40 minuta i imao 17 poena i čak 11 asistencija, dok je Šarović postigao isto 17 poena, uz 3 trojke i 4 asistencije.